Лемки – субетнос українського народу із сумною історією: студенти ПДМУ вивчають трагічні сторінки історії українського народу

12 березня 2024

Кафедра іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією взяла участь у просвітницько-виховному заході "Лемки – субетнос українського народу із сумною історією". Він проходив на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.

Присутні ознайомилися з деякими фактами з історії лемків, які традиційно заселяли частину території сучасних Львівської і Закарпатської областей України, а також, прикордонні із ними території Польщі та Словаччини.

Студенти 3, 2, 10 і 9 груп першого курсу стоматологічного факультету на чолі із завідувачкою кафедри Оленою Бєляєвою та викладачами Євгенією Гончаровою, Інесою Роженко, Яніною Приходько, Геннадієм Лозинським висловлюють щиру вдячність працівникам бібліотеки за можливість вкотре долучитися до трагічних сторінок історії українців, яких намагалися відірвати від рідного коріння та примусово полонізувати, а також зануритися в невимовну красу Карпат, особливу говірку лемків, замилуватися оригінальною архітектурою.

Lemkos - a subethnic group of the Ukrainian people with a sad history: PSMU students study tragic pages of the Ukrainian people's history

The Department of Foreign Languages with Latin and Medical Terminology took part in the educational event "Lemkos - a subethnic group of Ukrainian people with a sad history". It was held at the Poltava Regional Universal Scientific Library named after I.P. Kotliarevskyi.

The attendees learned some facts about the history of Lemkos, who traditionally inhabited a part of the territory of modern Lviv and Zakarpattia regions of Ukraine, as well as the bordering territories of Poland and Slovakia.

The first-year students of groups 3, 2, 10 and 9 of the Faculty of Dentistry, and the Head of the Department Olena Beliaieva and faculty members Yevheniia Honcharova, Inesa Rozhenko, Yanina Prykhodko, Hennadii Lozynskyi express their sincere gratitude to the library staff for the opportunity to absorb the tragic pages of Ukrainian history, who were torn away from their native roots and forcibly polonized, as well as to immerse themselves in the indescribable beauty of the Carp