Вітаємо з настанням весни, початком нових подій та масштабних заходів в ПДМУ!

12 березня 2024
Вітаємо з настанням весни, початком нових подій та масштабних заходів в ПДМУ!

Саме тому ми раді оголосити, що мистецько-благодійний захід «Університетський гарт - 2024» відбудеться! Найактивніші та найкреативніші студенти з різних факультетів ПДМУ готові продемонструвати не лише свої творчі здібності, а й інтелектуальні, та показати, який факультет найкращий! Чекаємо Вас 14 березня • о 17:00 год. за адресою: Полтавський академічний симфонічний оркестр, Вхід за донат. Не пропусти неймовірну подію цієї весни! Все буде Україна!

Congratulations on the onset of spring, the beginning of new events and large-scale activities at PSMU! That is why we are pleased to announce that the artistic and charitable event "UNIVERSITY GART - 2024" will take place! The most active and creative students from different faculties of PSMU are ready to demonstrate not only their creative abilities, but also intellectual ones and show which faculty is the best! We are waiting for you on March 14, at 17:00, at the following address: Poltava Academic Symphony Orchestra, entrance by donation. Don't miss this incredible event this spring! Еverything will be Ukraine!