УМСА вже вкотре підтвердила високий статус «стоматологічної Мекки» далеко за межами України
Осінній день 14 листопада в Українській медичній стоматологічній академії виявився напрочуд насиченим знаменними подіями.
Зранку у Полтавському МБК викладачі та студенти академії зустрічали численних гостей не тільки із України, а й з Далекого і Ближнього Зарубіжжя. Приїхали ректор Ташкентського державного стоматологічного інституту Різаєв Ж. А., д. мед. наук, професор Маланчук В. О., президент Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів Постолакі О. І. (Молдова), к. мед. наук Сурін А В. (Білорусь), Prof. Dr. Gerhard Kochhan (Німеччина), президент Всеукраїнської асоціації щелепно-лицевої хірургії Рибак В. А., офіційний лектор компанії DENTOS, представник Korean Orthodontic Research Institute в Україні Резаі Хамід.
Знаних у царині стоматології гостей запросила Українська медична стоматологічна академія на Міжнародну конференцію «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СТОМАТОЛОГІЇ, ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ, ПЛАСТИЧНОЇ ТА РЕКОНСТРУКТИВНОЇ ХІРУРГІЇ ГОЛОВИ ТА ШИЇ»
Вона присвячена 155-річчю з дня народження першого завідувача кафедри хірургічної стоматології, професора М.Б. Фабриканта і 50-річчю Полтавського періоду кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї УМСА –
Урочистості відкрив Заслужений діяч науки і техніки України, Заслужений лікар України, ректор академії Ждан В. М.
Він привітав високоповажних колег, побажав її учасникам конструктивної роботи. Зокрема, зазначив: « Ми раді тому, що впродовж не одного десятиліття крокуємо пліч о пліч і маємо напрацьований досвід у такій важливій галузі медицини, як стоматологія. І хоч з часу відкриття у Полтаві стоматологічного інституту минуло 50 років і він вже давно трансформувався в Українську медичну стоматологічну академію, започаткувавши до того ж ще і на її базі інші відомі нині у медичній галузі такі факультети, як медичний № 1 та медичний № 2, потужний навчально – науковий інститут післядипломної освіти, – ключовим словом у назві академії залишається «стоматологічна»! Бо ж саме цей факультет має найдовшу славетну історію розвитку, саме він був одним із двох у всьому колишньому Радянському Союзі (другий знаходився у Москві), який готував висококваліфікованих стоматологів. Тому це наша візитна картка і наша слава і гордість. Ми пишаємось своїми випускниками і дякуємо вам за визнання нашої історії, за багаторічну співпрацю, за ваш приїзд на знакову подію – ювілейну конференцію!»
Директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА В. П. Лисак у своєму виступі також зазначив, що студенти академії впродовж багатьох років, здобуваючи практичні навички на одній із клінічних баз УМСА – КП «Полтавська обласна стоматологічна поліклініка», довели, що наука і практика тоді дають результат, коли вони гармонійно поєднані.
Завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною і реконструктивною хірургією голови та шиї Д. С. Аветіков говорив про особливості професії, добрим словом згадував своїх вчителів – відомих вчених академії, які підготували не одну славну плеяду своїх послідовників.
Загалом, це було справжнє торжество наукової думки! Адже зустрілись не тільки багаторічні колеги, однодумці, а і віддані стоматології люди, шанувальники наукових здобутків кожного та пройденого нелегкого шляху до пошуків істини.
Матеріали міжнародної конференції складались з наукових робіт провідних вчених з різних куточків України, Узбекистану, Грузії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Австрії, Азербайджану.
15 листопада конференція завершить свою роботу.