Нагадуємо, що бустерною дозою від COVID-19 вважається доза, яку вводять як ревакцинацію вже після повного курсу шеплень, щоб посилити ефективність вакцинації, яка з часом знижується. Бажаний період введення від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVSD-19.
Багато країн ЄС вже розпочали запроваджувати вимогу мати бустерну дозу для в'їзду іноземців як альтернативу здачі тесту.
- В Україні дозволили бустерну дозу вакцини протии COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років.
- Оптимальний термін ревакцинації від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.
- Введення бустерної дози вакцини проти СОVID-19 є безпечним, посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2.
- Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19.
- Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам Moderna або Comirnatу від Pfizer-BioNTесh, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною Corona Vac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
- За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
- Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).
Після введення бустерної дози можна буде отримати новий СОVІD-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію В нашому навчальному закладі оперативним штабом по протидії пандемії вакцинації науково-СОVІD-19 передбачена організація проведення педагогічних працівників, співробітників та здобувачів вищої освіти, затвердженої наказами Міністерства охорони здоров'я України № 213 від 09.02.2021 року та No 26 від 06.01.2022 року.
Оперативний штаб просить надати списки бажаючих науково-педагогічних працівників, співробітників та здобувачів вищої освіти (списки формують керівники структурних підрозділів). Подаються оперативний штаб для узагальнення формування щеплень.