1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДОМ : майбутні медики зосереджують увагу на глобальній проблемі

01 грудня 2023

Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день вперше з’явився на календарі у 1988 році за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб привернути увагу людей до глобальної проблеми, яку несе ВІЛ-інфекція для всього світу.

У цей день відбуваються різноманітні соціальні акції, спрямовані на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування. Також важливою складовою таких акцій є виховування толерантного ставлення до людей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу.

Заходи, що проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу, а також толерантне ставлення до ВІЛ-інфекованих людей.

На кафедрі мікробіології, вірусології та імунології здобувачі вищої освіти приєдналися до заходів, приурочених до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Так, під керівництвом викладачки кафедри Юлії Чумак проведена інформаційно-виховна бесіда зі студентами 7 групи другого курсу медичного факультету № 1, на якій обговорили небезпеку ВІЛ-інфекції. Калюжка Єлизавета і Петренко Вікторія підготували презентацію, в якій розглянули питання відкриття ВІЛ, шляхи передачі ВІЛ-інфекції, методи діагностики та заходи неспецифічної профілактики. Доповідь була цікавою, змістовною, і всі студенти брали активну участь у обговоренні питань, які виникали під час доповіді.

December 1 - World AIDS Day: Future Medical Professionals Focus on a Global Issue

Traditionally, on December 1, the World AIDS Day observes globally. This day first appeared on the calendar in 1988 at the initiative of the World Health Organization to draw attention to the global problem posed by HIV infection to the entire world.

Various social events take place on this day aimed at informing people about the danger of the disease, its modes of transmission, symptoms and treatment specifics. An important component of such events is also fostering a tolerant attitude towards individuals affected by HIV/AIDS.

The activities held on this day traditionally involve the symbol of the Red Ribbon. Now, anyone who wears the Red Ribbon on December 1 expresses their hope for a future without AIDS and a tolerant attitude towards people with HIV infection.

At the Department of Microbiology, Virology and Immunology, students joined the events dedicated to World AIDS Day. Yulia Chumak, the faculty member of the Department organized an informative and educational talk with the second-year students from the Group 7 of the Medical Faculty No. 1. They discussed the dangers of HIV infection. Yelyzaveta Kaliuzhka and Victoriia Petrenko prepared a presentation covering topics such as the discovery of HIV, modes of transmission, methods of diagnosis and measures for non-specific prevention. The presentation was engaging and informative, and all students actively participated in the discussion of issues that arose during the presentation.