31 жовтня 2022 р. відбулося засідання вченої ради Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ПДМУ

02 листопада 2022
615

З доповіддю щодо організації та методичного забезпечення підготовки інтернів у практичній частині інтернатури з фаху «Внутрішні хвороби» виступив завідувач кафедри  внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів,  професор Максим Потяженко, який представив розподіл лікарів-інтернів за базами стажування та акцентував на особливостях організації їхньої підготовки. На базі КНП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» з фаху «Внутрішні хвороби» проходять інтернатуру 36 лікарів, із них 18 – 1-го року навчання.

Про стан організації та методичного забезпечення підготовки інтернів у практичній частині інтернатури з фаху «Дерматовенерологія» доповіла завідувач кафедри шкірних та венеричних хвороб, доцент Яна Ємченко. На базі КП «Полтавський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради» проходять практичну частину інтернатури 10 лікарів-інтернів 1-го року навчання та 8 лікарів 2-го року навчання.

У засіданні також взяла участь та виступила в обговоренні цього питання заступник головного лікарня КНП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради», відповідальна за інтернатуру по ДОЗ Полтавської ОВА Тетяна Ворошилова, яка наголосила на необхідності тісної співпраці профільних кафедр із закладами охорони здоров’я – базами стажування та базовими керівниками.

Проректор закладу вищої освіти з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ігор Скрипник у своєму виступі акцентував на необхідності оновлення та створенні нових методичних рекомендацій для базових керівників інтернатури, тісної співпраці профільних кафедр із керівниками баз стажування, базовими керівниками інтернатури щодо надання їм консультативної та методичної допомоги з організації та якісного забезпечення підготовки інтернів у практичній частині. Також професор зауважив на необхідності проведення тематичних циклів удосконалення для базових керівників інтернатури. Ігор Скрипник особливо наголосив на питанні співпраці профільних кафедр із базами стажування не тільки міста Полтави, але й з закладами охорони здоров’я Полтавської області та інших областей України, які є базами стажування, враховуючи можливість зв’язку в режимі онлайн.

З доповідями щодо організації та навчально-методичного забезпечення циклу спеціалізації з фаху «Щелепно-лицева хірургія» у 2022 р. виступили завідувач кафедри післядипломної освіти лікарів-стоматологів, професор Петро Скрипников та завідувачка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, доцент Катерина Локес. У обговоренні доповіді виступила директор інституту у складі закладу вищої освіти ННІПО, доцент Алла Марченко, яка підкреслила, що кафедра післядипломної освіти лікарів-стоматологів разом із кафедрою хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії одні з перших в Україні створили програму й навчальний план циклу та забезпечили його якісне проведення.

Особливу увагу Алла Марченко у своєму виступі приділила питанню організації та проведення КРОК 3 (15 листопада 2022 р.)

До проєкту рішення вченої ради ННІПО, який став підсумком засідання, були внесені всі пропозиції та доповнення доповідачів.