До Міжнародного дня грамотності науково-педагогічні працівниці кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Олена Шевченко й Валентина Владимирова провели онлайн-бесіду зі здобувачами освіти міжнародного факультету ПДМУ, спільно зі студентами підготували, продемонстрували й обговорили цікаву презентацію (гр. 11 3 мед., 21а 2 мед., 24а 2 мед., 29а 2 мед., 23а 3 мед., 21а 4 стом.).
Як підсумок онлайн-бесіди, учасники дійшли висновку, що бути грамотним – це не лише вміти читати й писати, а й здатність використовувати прочитане, отримуючи користь для себе й оточення. Майбутнім медичним фахівцям, які здобувають вищу освіту в ПДМУ, украй необхідні будуть такі навички як комунікабельність, уміння працювати в команді, здатність творчо й інноваційно підходити до вирішення поставлених завдань, а також критичне мислення. Саме на це звертаємо пильну увагу в освітньому процесі з ними.
Будьмо грамотними – покращуймо своє життя і світ навколо!
Довідково
Міжнародний день грамотності – один із міжнародних днів, які відзначають у системі Організації Об’єднаних Націй щорічно відповідно до рішення 14-ї сесії ЮНЕСКО 1.141. Грамотність – свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак боротьба з неписьменністю, як і раніше, залишається завданням широкого масштабу і складності. Попри помітні успіхи багатьох країн, понад 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а понад 100 мільйонів дітей не мають можливості здобути хоча б початкову освіту. Безліч дітей, молодих людей і дорослих не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в сучасному світі, що ускладнює співіснування людства в умовах глобалізації. Посилюється нагальна необхідність у розгортанні програм поширення грамотності.