Доторкнутися до прекрасного / Experience the Splendor

29 березня 2024

27 березня 2024 року в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулася чергова непересічна мистецька подія ‒ виставка флоро-мозаїчних об’ємних панно членкині Творчого об’єднання полтавських художників "Живопис", Заслуженого майстра народної творчості України Ольги Літус.

Завітали на виставку й завідувач кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Олена Бєляєва, доцент Юлія Лисанець і студенти 1 групи 1 курсу стоматологічного факультету.

Побачене не могло нікого залишити байдужим, адже невимовна краса панно, які створює авторка, неперевершено комбінуючи насіння та кісточки плодів, а також зерен злакових культур, розфарбовуючи в яскраві кольори і надаючи привабливого блиску, незмінно викликає захоплення талантом Ольги Літус.

Цікаво, що пані Ольга, яка походить із родини відомих свого часу в Полтаві лікарів-стоматологів  Бурових, згадувала, що на розроблення такої унікальної техніки її свого часу надихнули дитячі спогади, коли вона спостерігала за роботою тата.

Experience the Splendor

On March 27, 2024, the halls of Mykola Yaroshenko Art Museum of Poltava became the stage for an extraordinary artistic event ‒ an exhibition of floral mosaic three-dimensional panels by Olga Litus ‒ a member of the Creative Association of Poltava Artists, Honored Master of Folk Art of Ukraine.

The Head of the Department of Foreign Languages with Latin and Medical Terminology Olena Bieliaieva, Associate Professor Yuliia Lysanets, and students of the Dental Faculty (Group No.1, the 1st year of study) visited the exhibition and were deeply impressed by the talent of Olga Litus and the indescribable beauty of her panels, which seamlessly intertwined seeds, stones of fruits, and grains of cereal crops, each stroke adorned with vibrant hues and an attractive shine.

It is interesting to note that Ms. Olga comes from a family of dentists, well-known in Poltava at the time. She recalled that she was inspired to develop such a unique technique by her childhood memories when she watched her father work.