Енергія добра / The energy of goodness

13 травня 2024
Енергія добра / The energy of goodness

Професійне свято медичних сестер дуже урочисто відзначають у Великій Британії. Люди приходять зранку до Вестмінстерського абатства, щоб долучитися до урочистої служби та подивитись на символічну церемонію з лампою, яку медсестри передають від дзвіниці абатства до головного вівтаря. Це просто символізує повагу та передання знань від покоління до покоління, чи м’яко нагадує про приклад «Дами з лампою»?

Всесвітній день медичних сестер відзначається 12 травня в день народження Флоренс Найтінгейл, яку вважають засновницею сестринської справи. Споконвіку жінки доглядали за хворими та пораненими, але в домашніх умовах. Першу лікарню, де світські жінки (а не послушниці при монастирях) займалися доглядом професійно, у Києві відкрила княгиня Ольга у Х сторіччі. Потім довгий час ця робота вважалась занадто важкою та брудною, за винятком монахинь, нею займалися чоловіки, переважно солдати у відставці. Та змінила все це в середині ХІХ сторіччя Флоренс Найтінгейл – освічена британська жінка з заможної родини, яка відмовилась від вдалого заміжжя заради роботи медичною сестрою. Після навчання в інституті протестантських дияконес у Німеччині вона працювала в приватній лікарні Лондона, обіймала керівні посади, що позитивно позначилось на житті та здоров’ї пацієнтів.

Найбільш переконливо важливість організованої роботи медичних сестер світ побачив під час Кримської війни. Флоренс Найтінгейл приїхала до Константинополя з декількома десятками помічниць. Вони вимили, продезінфікували шпиталь, організували пральню, кухню та бібліотеку; постійно піклувалися про поранених, а міс Найтінгейл навіть вночі з лампою обходила всі палати, щоб перевірити стан поранених. Солдати називали її «Дама з лампою» або «Ангел Криму». Результатом її роботи стали фантастичні показники – смертність у шпиталі знизилась на дві треті.

Завдяки Флоренс Найтінгейл з’явились школи медсестер та професійний догляд за хворими. Сьогодні всі розуміють, що після найскладнішої та найуспішнішої операції тільки дійсно дбайливий професійний догляд забезпечить одужання пацієнта. Всесвітній день медичної сестри – це данина поваги і вдячності працівницям та працівникам медицини, які цілодобово щогодини дбайливо доглядають пацієнтів.

Завітайте до читальної зали, щоб ознайомитись з тематичною виставкою.

The energy of goodness

The professional holiday of nurses is celebrated very solemnly in the UK. People come to Westminster Abbey in the morning to join the solemn service and watch a symbolic ceremony with a lamp that nurses pass from the Abbey bell tower to the main altar. Does this simply symbolize respect and the transmission of knowledge from one generation to the next, or does it gently remind us of the example of the "Lady with the Lamp"?

World Nurses Day is celebrated on May 12, the birthday of Florence Nightingale, who is considered the founder of nursing. For centuries, women have been caring for the sick and injured, but at home. The first hospital where secular women (not novices at monasteries) were engaged in professional nursing was opened in Kyiv by Princess Olha in the tenth century. For a long time, this work was considered too hard and dirty, and except for nuns, it was done by men, mostly retired soldiers. But in the mid-nineteenth century, Florence Nightingale, an educated British woman from a wealthy family, changed all that. She gave up a successful marriage to work as a nurse. After studying at the Institute of Protestant Deaconesses in Germany, she worked at a private hospital in London and held senior positions, which had a positive impact on the lives and health of patients.

The world saw the importance of organized nursing work most convincingly during the Crimean War. Florence Nightingale came to Constantinople with several dozen assistants. They washed and disinfected the hospital, organized a laundry, kitchen, and library; they constantly took care of the wounded, and Miss Nightingale even went around the wards at night with a lamp to check on the condition of the wounded. The soldiers called her "The Lady with the Lamp" or "The Angel of the Crimea". The result of her work was fantastic - the mortality rate in the hospital decreased by two-thirds.

Thanks to Florence Nightingale, nursing schools and professional nursing care were established. Today, everyone understands that after the most complex and successful surgery, only truly caring professional care will ensure the patient's recovery. World Nurses' Day is a tribute to the medical professionals who work around the clock and take care of patients.

Visit the reading room to see the thematic exhibition.