«Хірургічна підготовка в несприятливих умовах – Анестезія» (HEST-A): підсумки тренінгу / High-risk Environment Security Training – Anestisiology (HEST-A): the summary

21 червня 2024

Лікарі-анестезіологи та лікарі-інтерни пройшли 3-денний курс HEST-A. Він був організований завдяки Фонду Девіда Нотта і спрямований на підвищення кваліфікації медичних працівників, що працюють у зонах конфліктів та катастроф. Вони охоплюють широке коло травм, яких можна очікувати у суворих обставинах, і дозволяють хірургам та анестезіологам підвищити якість лікування пацієнтів.

Асистенти кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Холод Д.А., Телегань В. О., Давиденко А. В., Адамович І. М., Осипенко Є. В. разом з лікарями-інтернами Фам Т.А., Нека А.В., Охота Р. В. приєдналися до тренінгу та пройшли його в повному обсязі. На тренінгу  розглянуто принципи знеболення в умовах військових дій, особливості первинного та вторинного обстеження, тактику контролю пошкоджень, методи регіонарної анестезії під контролем УЗД, тактику ведення пацієнта при опіках, торакальні травми, особливості польової анестезії, масові травми та медичне сортування. Учасники тренінгу відпрацювали всі отримані теоретичні знання на станціях практичних навичок.

Велика подяка організаторам та лекторам за можливість отримати нові знання й за надані грунтовні відповіді на всі питання!

High-risk Environment Security Training – Anestisiology (HEST-A): the summary

Anesthesiologists and medical interns completed the 3-day HEST-A course. Organized by the David Nott Foundation, the course aimed to enhance the skills of healthcare workers operating in conflict and disaster zones. It covered a wide range of injuries likely to occur under harsh conditions, enabling surgeons and anesthesiologists to improve patient care quality.

The faculty members of Department of Anesthesiology and Intensive Care Assistants Kholod D.A., Telegan V.O., Davydenko A.V., Adamovych I.M., Osypenko Y.V., along with medical interns Fam T.A., Neka A.V., Okhota R.V., joined the training and completed it in full. The training addressed principles of anesthesia in combat conditions, features of primary and secondary assessment, damage control tactics, methods of regional anesthesia under ultrasound guidance, patient management strategies for burns, thoracic injuries, field anesthesia specifics, mass trauma, and medical triage. Participants applied all theoretical knowledge at practical skills stations.

Many thanks to the organizers and lecturers for providing the opportunity to gain new knowledge and for their thorough answers to all questions!