Художня виставка для здоров’я / Art exhibition for health

20 березня 2024

Мабуть, чи не вперше в Україні, у лікувальному закладі проводиться виставка творів мистецтва, спрямована на покращення психологічного стану пацієнтів та пришвидшення їх одужання.

19 березня у Полтавському обласному клінічному медичному кардіоваскулярному центрі відкрилась персональна художня виставка графіки Тетяни Палько «Милосердя – джерело самопізнання». Відкрив виставку директор центру Костянтин Вакуленко, який наголосив, що відвідання виставки та перегляд робіт художниці буде корисним не лише для пацієнтів, але і для всього медичного персоналу.

Завідувач кафедри, професор Іван Катеренчук, за ініціативи якого організована і проводиться виставка, висловив тверде переконання в тому, що відвідування вистаки пацієнтами є складовою арт-терапії і протягом всього періоду роботи виставки буде вивчатись її вплив на ментальне здоров’я та особливості перебігу кардіальної патології.

Тетяна Палько розповіла про свою творчу діяльність, прочитала власні вірші та наостанок подарувала кардіоцентру картину «У гаю зозуля кувала».

Учасники оглянули 30 картин художниці, представлені на виставці, а Тетяна Палько відповіла на численні запитання відвідувачів. Виставка продовжить свою роботу упродовж місяця.

Art exhibition for health

Probably for the first time in Ukraine, a medical institution is holding an art exhibition aimed at improving the psychological state of patients and speeding up their recovery.

On March 19, the Poltava Regional Clinical Medical Cardiovascular Center opened a personal art exhibition of Tetiana Palko's graphics "Mercy is a Source of Self-Knowledge." The exhibition was opened by the center's director, Kostiantyn Vakulenko, who emphasized that visiting the exhibition and viewing the artist's works would be useful not only for patients but also for all medical staff.

Professor Ivan Katerenchuk, the Head of the Department, who initiated the exhibition, expressed his firm belief that patients' visits to the exhibition are a part of art therapy and that its impact on mental health and the peculiarities of cardiac pathology will be studied throughout the exhibition.

Tetiana Palko spoke about her artistic activity, recited her own poems and finally presented the cardiology center with the painting "A Cuckoo Cawed in the Grove".

Participants viewed 30 paintings by the artist presented at the exhibition, and Tetiana Palko answered numerous questions from the visitors. The exhibition will run for a month.