Кафедрі акушерства і гінекології № 2 ПДМУ виповнюється 10 років: попереду розширення горизонту

05 січня 2023

8 січня 2013 року була заснована кафедра акушерства і гінекології № 2 для підтримки молодого колективу щойно створеного Перинатального центру КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М. В. Скліфосовського ПОР» задля налагоджування там лікувального процесу та підвищення професійної майстерності лікарів.

Одним із основних напрямків роботи кафедри є підготовка лікарів-інтернів фаху «Акушерство і гінекологія». Щорічно на кафедрі навчається 55-60 інтернів. Базами практичного навчання лікарів-інтернів є КП "Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М. В. Скліфосовського ПОР", КНП "Полтавський міський клінічний пологовий будинок ПМР", КП "Полтавська центральна районна клінічна лікарня ПМР", КНП "Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня". Лікарі-інтерни, що навчаються на кафедрі, стабільно показують високі результати державного ліцензійного іспиту КРОК-3 (на рівні, або трохи вище загальнонаціональних показників). За 10 років співробітниками кафедри було надруковано 8 підручників, 3 навчальних посібника, 2 монографії, отримано 10 патентів на корисну модель. У журналах, які цитуються в наукометричних базах Scopus та Web of Science, було надруковано більше 30 статей, половина із них – за кордоном. Зроблено більше 70 доповідей на 65 конференціях з міжнародною участю. Співробітники кафедри ведуть активну лікувальну роботу. За 10 років ними проліковано 2.5 тисячі пацієнток, проконсультовано у стаціонарах більше 10 тисяч жінок, проведено більше 2 тисяч оперативних втручань (з урахуванням малих операцій), проведено більше 2 тисяч пологів.

Очільник кафедри, професор Володимир Ліхачов є членом міждисциплінарної робочої групи МОЗ України з підготовки державних галузевих стандартів медичної допомоги, член спеціалізованих Вчених рад по захисту дисертацій, він - заступник голови Полтавського осередку Асоціації акушерів-гінекологів України, експерт із акушерства і гінекології ДОЗ Полтавської ОДА. Доцент Людмила Добровольська -  голова Полтавського осередку Асоціації гінекологів-ендокринологів України та експерт Центру фахової експертизи МОЗ України із проведення ліцензійного іспиту «Крок 3».

Здобутків багато, а попереду – нові задачі і нові горизонти. Бо ж немає меж професійному зростанню та самовдосконаленню.

Сердечні вітання Ювілярам і підкорення нових вершин!