Ліцеїсти на кафедрі хімії вчилися готувати розчини

16 травня 2023

16 травня 2923 року на кафедрі хімії викладачі провели Workshop з учнями 9-ого класу Полтавського міського багатопроофільного ліцею № 1 ім. І. П.  Котляревського на тему «Розчини. Приготування розчинів».

Старша викладачка Лариса Копанцева акцентувала увагу учнів на те, що розчин є тим середовищем, у якому відбувається більшість хімічних реакцій, у тому числі й різноманітні фізіологічні та біохімічні процеси у живих організмах (перетравлювання їжі, всмоктування у кров поживних речовин та виведення із організму продуктів обміну, тощо). Адже основні біологічні системи – плазма крові, лімфа, сеча, спинномозкова рідина – це теж розчини.

Учасники процесу самостійно робили розрахунки наважки сухої речовини та розчинника, за допомогою технічних засобів зважували та готували розчини у мірних колбах різних об’ємів. У отриманих розчинах вимірювали ареометрично густину розчину.