8 вересня 2022 року у ПДМУ розпочала роботу всеукраїнська конференція. ЇЇ учасники – науковці, фахівці-реабілітологи, студенти обговорюватимуть актуальні проблеми медичної реабілітації в Україні: сучасний стан, напрями розвитку і перспективи.
Проректор з наукової роботи, професор Ігор Кайдашев у своєму вступному слові до учасників акцентував увагу на важливості обговорення даної теми фахівцями та резонанс прийнятих рішень після її завершення у практичній галузі охорони здоров`я. Він окреслив коло проблем, які потребують оперативного вирішення: питання повернення після війни до повноцінного та якісного рівня життя захисників України з лав ЗСУ, зокрема, тих, хто отримав поранення або ж пережив психологічну травму, оприлюднення напрацьованого досвіду з подолання тих викликів, які поставила перед медиками-реабілітологами війна з рф та передача його нашим союзникам, оскільки Європа, як і Україна, також вперше зіткнулась з безпрецедентивним явищем – нечуваною агресією, яка переросла у справжню війну, необхідності формування системи реабілітації в Україні, тому що на сьогодні вона ще досить молода і потребує послідовної роботи над нею. Тому наша мета – «Повернення людини до повноцінного життя і того місця в соціумі, на якому б вона почувалась комфортно,» - завершив своє звернення до учасників конференції проректор з наукової роботи, професор Ігор Кайдашев.
Завідувачка кафедри громадського здоров`я з лікарсько-трудовою експертизою ПДМУ, професор Ірина Голованова у своїй доповіді зупинилась на факторах, що асоціюються з виникненням стрес-асоційних розладів учасників антитерористичної операції.
Далі серед питань, які у своїх доповідях розглядатимуть доповідачі як із ПДМУ, так і у форматі онлайн їхні колегиі з усієї України, будуть правові засади медичної реабілітації на сучасному етапі, фізична, психологічна, соціальна реабілітація військовослужбовців, постраждалих внаслідок бойових дій; наслідки та можливі шляхи подолання посттравматичного стресового розладу, соціально-психологічна реабілітація мирного населення, яке перебувало на тимчасово окупованих територіях, особливості психологічної реабілітації внутрішньо переміщених осіб, методи психологічної допомоги дітям із травмуючим досвідом, реабілітація осіб з обмеженими можливостями у досягненні максимально можливої фізичної, психічної, соціальної й економічної повноцінності, реабілітація, спрямована на запобігання інвалідності в період лікування хворого, досвід західних країн, де успішно працює та розвивається медична реабілітація, чинники, які сприяють цьому процесу в Україні.
З доповідями на відповідну тему виступлять також професор Валерій Похилько, доцент Євгеній Страшко, практичний психолог фахового медико-фармацевтичного коледжу ПДМУ Тетяна Климач.
Успішної роботи та плідного напрацювання корисних наробок упродовж всієї роботи конференції!