Міждисциплінарне співробітництво кафедр університету в практичному вимірі / Interdisciplinary cooperation of university departments in practical terms

09 травня 2024

8 травня 2024 року в Полтаві відбувся захід, який об'єднав Полтавську спільноту неврологів та лікарів стоматологічної практики. Проведена бінарна лекція з проблем міофасціального больового  синдрому в неврологічній практиці. Це висвітила у своїй доповіді к. мед. н., доцент кафедри нервових хвороб Полтавського державного медичного університету Катерина Таряник та д. мед. н., професор, завідувач кафедри пропедевтики хірургічної стоматології Вадим Новіков.

Розглянуто мультидисциплінарний підхід до тактики ведення пацієнта  з патологією скронево-нижньощелепного суглобу з позиції неврології та стоматології. Проблеми гнатології , як зазначив професор Вадим Новіков, сьогодні дуже гостро стоять  перед лікарями різних спеціальностей. Вчасно розпізнати, призначити адекватне  лікування, яке складається із  немедикаментозних та медикаментозних підходів, має важливе значення для поліпшення якості життя пацієнтів.

Дуже добре, що неврологи цікавляться цією проблемою. На заході розглядалися клінічні випадки, лікарі задавали практичні запитання, захід полонив всіх свою інформативністю. Атмосфера була неймовірною.

Лекція відбулася за підтримки ТОВ ACINO Group (Швейцарія), яка вкотре надала можливість лікарям поділитися та обмінятися досвідом, здобути нові знання в такий нелегкий для країни час.

Interdisciplinary cooperation of university departments in practical terms

On May 8, 2024, Poltava hosted an event that brought together the Poltava community of neurologists and dental practitioners. A binary lecture was held on the problems of myofascial pain syndrome in neurological practice. Kateryna Taryanyk, PhD, Associate Professor of the Department of Nervous Diseases at Poltava State Medical University, and Prof. Vadym Novikov, DMSc, Head of the Department of Propaedeutics of Oral Surgery, presented their reports.

A multidisciplinary approach to the management of patients with temporomandibular joint pathology from the perspective of neurology and dentistry is considered. According to Prof. Vadym Novikov, the problems of gnathology are very acute for doctors of various specialties today. Timely recognition and prescription of adequate treatment, consisting of non-pharmacological and pharmacological approaches, is essential for improving the quality of life of patients.

It is very good that neurologists are interested in this problem. Clinical cases were discussed at the event, doctors asked practical questions, and the event captivated everyone with its informative content. The atmosphere was incredible.

The lecture was supported by ACINO Group LLC (Switzerland), which once again provided an opportunity for doctors to share and exchange experiences and gain new knowledge in such a difficult time for the country.