Многія літа: Університетська спільнота шле вітання / Many Years to Come: University Community Sends Congratulations

25 квітня 2024

25 квітня 2024 року зустрічає славний свій ювілей проректор закладу вищої освіти з науково-педагогічної та виховної роботи Полтавського державного медичного університету, професор кафедри педіатрії № 1 з пропедевтикою та неонатологією, доктор медичних наук, заслужений лікар України - Валерій Похилько.

Адміністрація ПДМУ на чолі з ректором, професором Вячеславом Жданом, науково-викладацький колектив та вся університетська спільнота від усього серця вітають Валерія Івановича Похилька зі славною датою у його житті і зичать йому міцного здоров`я, добра, нових наукових здобутків і плідної праці на благо України і вітчизняної медицини.

Ім`я у медицині.

Доктор медичних наук, професор Валерій Похилько – автор понад 200 наукових праць, серед яких 8 навчально-методичних посібників, 3 монографії, 19 навчально-методичних праць, 12 патентів, 2 галузеві нововведення. Свою наукову й практичну діяльність професор Валерій Похилько присвятив розробці сучасних методів лікування й профілактики соматичних і хірургічних хвороб у новонароджених дітей: лікуванню перинатальної асфіксії в доношених новонароджених у ранній неонатальний період, оцінці їхнього неврологічного стану, способу світло- і кольоротерапії для розвитку зорового сприйняття дітей із ураженням нервової системи й частковою атрофією зорового нерва, хірургічному лікуванню паралічу діафрагми у дітей.

За високий науковий і професійний рівень, інтелігентність і працелюбність професора Валерія Похилька поважають колеги, студенти і пацієнти.

Many Years to Come: University Community Sends Congratulations

On April 25, 2024, Valerii Pokhylko, Vice-Rector for Academic Affairs and Extracurricular Activities of Poltava State Medical University, Professor of Department of Pediatrics No. 1 with Propedeutics and Neonatology, Doctor of Medical Sciences, Honored Doctor of Ukraine, celebrates his glorious anniversary.

The administration of PSMU headed by the Rector, Professor Viacheslav Zhdan, the academic staff and the whole university community congratulate Valerii Pokhylko on the glorious date in his life and wish him good health, kindness, new scientific achievements and fruitful work for the benefit of Ukraine and national medicine.

A name in medicine.

Valerii Pokhylko, MD, PhD, DMSc, is the author of more than 200 scientific works, including 8 textbooks, 3 monographs, 19 educational and methodological works, 12 patents, 2 industry innovations. Professor Valerii Pokhylko devoted his scientific and practical activities to the development of modern methods of treatment and prevention of somatic and surgical diseases in newborns: treatment of perinatal asphyxia in full-term infants in the early neonatal period, assessment of their neurological condition, light and color therapy for the development of visual perception in children with nervous system damage and partial optic atrophy, surgical treatment of diaphragm paralysis in children.

Professor Valerii Pokhylko is respected by colleagues, students and patients for his high scientific and professional level, intelligence and hard work.