На гостинах у Івана Котляревського: українознавча екскурсія / Visiting Ivan Kotliarevskyi: a Ukrainian studies tour

25 квітня 2024

Погожої квітневої днини здобувачі вищої освіти першого курсу ОПП «Фізична терапія, ерготерапія» (група 13) разом із доценткою кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Полтавського державного медичного університету Оленою Шевченко побували в пам’ятних місцях Полтави й завітали до літературно-меморіального музею Івана Котляревського, де дізналися багато цікавого про життя нашого славетного земляка. Садиба розташована в мальовничому старовинному куточку Полтави, який земляки поета символічно назвали Івановою горою. Звідси видно Хрестовоздвиженський монастир, який пам’ятає полковника Мартина Пушкаря і Марусю Чурай, а з Білої альтанки відкриваються чудові краєвиди понад Ворсклою. Глибоко зацікавили експозиції кімнат – у будинку їх п’ять, де все розташовано так, як і було за життя письменника: кабінет, світлиця, вітальня, опочивальня й кухня. Вхід до них, як і раніше був, із сіней. У максимально точно відновлених відповідно до спогадів сучасників поета інтер’єрах меморіального будинку зберігаються речі, які належали І. П. Котляревському, експонуються його нагороди, рукописні сторінки творів, а також меблі, предмети дворянського вжитку тієї епохи. На території садиби можна оглянути господарські споруди, які повністю відновлені в їхньому первісному вигляді. Справжньою окрасою садово-паркової зони є кущі калини, оспіваної в народних піснях як споконвічний символ України.

Ця садиба справді вражає, бо реально матеріалізує час, у який жив чарівник слова – великий українець і полтавець Іван Котляревський.

Спогади про гостини в Котляревського надовго залишаться в пам’яті майбутніх українських лікарів.

Visiting Ivan Kotliarevskyi: a Ukrainian studies tour

On a fine April day, the first-year students majoring in "Physical Therapy, Occupational Therapy" (group 13) together with Olena Shevchenko, Associate Professor of the Department of Ukrainian Studies and Humanitarian Training of Poltava State Medical University, visited the memorable places of Poltava and visited the Ivan Kotliarevskyi Literary and Memorial Museum, where they learned a lot of interesting things about the life of our famous countryman. The manor is located in a picturesque old corner of Poltava, which the poet's countrymen symbolically called Ivan's Mountain. From here you can see the Holy Cross Monastery, which commemorates Colonel Martyn Pushkar and Marusia Churai, and the White Gazebo offers magnificent views of Vorskla. We were deeply interested in the expositions of the rooms - there are five of them in the house, where everything is arranged as it was during the writer's life: an office, a room, a living room, a bedchamber, and a kitchen. The entrance to them, as it was before, was from the hayloft. The interiors of the memorial house, restored as accurately as possible according to the memories of the poet's contemporaries, contain things that belonged to I.P. Kotliarevskyi, his awards, handwritten pages of his works, as well as furniture and objects of noble use of that era. On the territory of the estate, you can see the outbuildings, which have been completely restored in their original form. The real decoration of the garden and park area is the viburnum bushes, sung in folk songs as the original symbol of Ukraine.

This estate is truly impressive because it materializes the time in which the great Ukrainian and Poltava resident Ivan Kotliarevskyi lived.

Memories of visiting Kotliarevskyi will remain in the memory of future Ukrainian doctors for a long time.