На навчально-практичному тренінгу

13 квітня 2023

У важкий час для України багато її захисників отримують поранення та травми різного ступеня важкості протягом ведення бойових дій та виконання своїх службових обов’язків. Звичайно, їм надається перша медична кваліфікована й спеціалізована допомога у військових госпіталях і спеціалізованих медичних закладах. Особливо важливе значення має реабілітація військовослужбовців для повного відновлення їх функцій та можливості повноцінно воювати з ворогом, працювати й жити в суспільстві. Реабілітація військовослужбовців потребує тривалого часу, який може тривати від 1-2 до 5-6 місяців і більше. Важливим для реабілітації військових є правильний підхід. Це визначає швидкість реабілітаційних заходів, комфортне перенесення процедур та відповідний результат.

Як проводиться реабілітація військовослужбовців поза межами передової лінії зіткнення та ведення бойових дій сьогодні? Відповідь на це запитання та практичні поради з профілактики впливу патологічних чинників на військових до, під час та після виконання службових обов’язків і ведення бойових дій у польових умовах було отримано на навчально-практичному тренінгу на базі кафедри фізичної та реабілітаційної медицини ПДМУ. Згідно з планом виховної роботи зі здобувачами освіти у 2022-2023 н. р. та виконанням завдань науково-педагогічного колективу університету у підготовці громадян Полтавської громади до національного спротиву у проведенні тренінгу взяли участь медичні працівники – члени Добровольчого формування територіальної громади № 3 м. Полтава сил ТрО ЗСУ. Практичну частину тренінгу на тему: «Військова експрес превентивна реабілітація (ВЕПР)» провів доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини університету, к. м .н. Євген Страшко. З ним разом працювали здобувачі вищої медичної освіти 11-ої групи 4-ого курсу медичного факультету № 1.