Нестор Літописець – батько української словесності

10 листопада 2022
Нестор Літописець – батько української словесності

Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято започатковано в 1997 році, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. З нагоди цього свята відповідальна за виховну роботу доцент кафедри шкірних та венеричних хвороб Ірина Попова провела виховну годину з лікарями-інтернами, на якому присутнім було наголошено на визначній ролі Нестора Літописця у формуванні слов’янської писемності.

У давнину, саме в день вшанування Преподобного Нестора Літописця дітей віддавали до школи після служби у церкві, де молились та просили у святого аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже Преподобний здобув всесвітню славу, бо залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».