Піклуємось про ментальне здоров’я під орудою психолога / Caring for Mental Health under the Guidance of a Psychologist

09 січня 2024

Суворі реалії сьогодення обумовлюють суттєве напруження психо-емоційного стану людини як у суспільстві, так і у колективі зокрема. Адміністрація університету у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської, активно долучилась до вирішення цієї проблеми на державному рівні і повсякчас опікується станом ментального здоров’я населення України на Полтавщині.

Так сьогодні на кафедрі пропедевтики хірургічної стоматології з метою збереження психологічного здоров’я, емоційної рівноваги, попередження виникнення синдрому емоційного вигорання для науково-педагогічних працівників проведений воркшоп з елементами тренінгу «Профілактика емоційного вигорання викладача». Зустріч з практичним психологом ФМФК Тетяною Климач сприяла формуванню цілісного ставлення до свого здоров’я, розвитку, самоусвідомлення, самоаналізу, самоповаги, як необхідних складових здоров’я в умовах викликів воєнного сьогодення. А методи психологічної самодопомоги під час спілкування зі студентами, пацієнтами та колегами, з якими ознайомилися учасники тренінгу, покликані у цьому всім допомогти.

Принагідно, під синдромом емоційного вигорання розуміють емоційне виснаження та спустошення, спричинене власною роботою. Він розвивається на тлі хронічного стресу, призводить до виснаження емоційно – енергетичних і особистісних ресурсів людини.

Caring for Mental Health under the Guidance of a Psychologist

The harsh realities of today’s life contribute significantly to the emotional and psychological strain on individuals both in society and within specific groups. As part of the implementation of the All-Ukrainian Mental Health Program "How Are You?" initiated by the First Lady Olena Zelenska, the university administration actively engages in addressing this issue at the state level and consistently oversees the state of mental health in the population of Ukraine, particularly in the Poltava region.

Today, the workshop with the elements of training on "Preventing Teacher Burnout" was conducted at the Department of Propaedeutics f Oral Surgery, aimed at preserving psychological health, emotional balance and preventing the onset of emotional burnout syndrome for academic staff. The meeting with practical psychologist Tetiana Klymach contributed to the formation of a holistic approach to one's health, development, self-awareness, self-analysis and self-esteem – essential components of health in the challenges of the current wartime environment. The psychological self-help methods shared during interactions with students, patients and colleagues, as introduced to the participants of the training, are designed to assist everyone in these aspects.

Noteworthy, emotional burnout syndrome refers to emotional exhaustion and depletion caused by one's work. It develops against the background of chronic stress, leading to the depletion of emotional-energetic and personal resources of an individual.