Представник ПДМУ взяв участь у семінарі-тренінгу для посилення неонатальної та акушерської допомоги

29 січня 2024

На минулому тижні, згідно з планом «Польської Медичної Місії» та Асоціації неонатологів  України, завершив свою роботу чотириденний семінар-тренінг «Посилення неонатальної та акушерської допомоги у постраждалих від війни регіонах України», який проходив у КП «Хмельницькому міському перинатальному центрі» ХМР.  Проректор ЗВО з науково-педагогічної та виховної роботи, професор кафедри педіатрії №1 із неонатологією Валерій Похилько взяв участь у роботі семінару-тренінгу та виступив у ролі спікера. Учасниками тренінгу були лікарі неонатологи та акушер-гінекологи перинатального центру.

Метою семінару-тренінгу стало посилення неонатальної та акушерської допомоги у постраждалих від війни регіонах України, з особливою увагою на надання початкової допомоги новонародженим дітям.

Перші два дні тренінгу були присвячені первинній реанімації/стабілізації стану новонароджених та після реанімаційній допомозі. Під час роботи активно обговорювалися, відповідні до тематики тренінгу, останні міжнародні рекомендації, а також основні зміни у них та навчальній  Програмі з реанімації новонароджених АКА й ААП 2020-2021 рр. Учасники відпрацювали індивідуальні та командні практичні навички й уміння із застосуванням сучасних технологій симуляційного навчання. Також, обговорили виявлені труднощі та недоліки, резерви та  шляхи їх подолання.

Третій день тренінгу був присвячений перинатальним проблемам передчасно народжених дітей. Особливу увагу приділили положенням   Європейської настанови з допомоги передчасно народженим дітям з респіраторним дистрес-синдромом (2022 року), диференційованому підходу щодо діагностики респіраторних розладів та особливості  дихальної підтримки,  ентерального харчування.

В останній день тренінгу розглядались проблеми неонатальних інфекцій, асфіксії, гіпоксичного ураження ЦНС, принципи  нейропротекції,  стандарти виходжування передчасно народжених дітей та новонароджених з перинатальною патологією.

Робота була продуктивною, практично орієнтованою та мотиваційно аргументованою. У межах даного проєкту передбачені подальші плани та моніторинги відповідних служб перинатального центру з метою покращення якості надання медичної допомоги новонародженим дітям.

PSMU representative participated in the seminar-training to enhance neonatal and obstetric care

Last week, as part of the plan of the "Polish Medical Mission" and the Association of Neonatologists of Ukraine, a four-day seminar-training on "Enhancing neonatal and obstetric care in war-affected regions of Ukraine" was successfully concluded at the Khmelnytsky City Perinatal Center in Khmelnytskyi. Professor Valerii Pokhylko, Vice-Rector for Academic Affairs and Extracurricular Activities, Professor of the Department of Pediatrics No. 1 with Neonatology, took part in the seminar-training and spoke as a speaker. The participants of the training included neonatologists and obstetric-gynecologists from the perinatal center.

The aim of the seminar-training was to strengthen neonatal and obstetric care in war-affected regions of Ukraine, with a particular focus on providing initial assistance to newborns.

The first two days of the training were dedicated to primary resuscitation/stabilization of newborns and post-resuscitation care. During the sessions, the latest international recommendations relevant to the training topics, as well as the main changes in them and the Educational Program for the Resuscitation of Newborns of the American Heart Association and the American Academy of Pediatrics for 2020-2021, were actively discussed. Participants practiced individual and team practical skills and abilities using modern simulation training technologies. They also discussed identified difficulties and shortcomings, reserves, and ways to overcome them.

The third day of the training focused on perinatal issues of premature newborns. Special attention was given to the provisions of the European Guideline on the care of preterm newborns with respiratory distress syndrome (2022), a differentiated approach to the diagnosis of respiratory disorders, and the features of respiratory support and enteral nutrition.

On the last day of the training, issues of neonatal infections, asphyxia, hypoxic damage to the central nervous system, principles of neuroprotection, standards for the discharge of preterm newborns, and newborns with perinatal pathology were discussed.