Семінар-тренінг для посилення неонатальної та акушерської допомоги: участь представника ПДМУ / PSMU representative participated in the seminar-training to enhance neonatal and obstetric care

05 лютого 2024

1-4 лютого у місті Кропивницькому проходив чотириденний семінар-тренінг «Посилення неонатальної та акушерської допомоги у постраждалих від війни регіонах України» на базі КНП «Міський пологовий будинок з функціями перинатального центру II рівня» Кропивницької Міської Ради» при підтримці «Польської Медичної Місії» та Асоціації неонатологів України. Семінар відбувся при участі координаторів тренінгу члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора, президента Асоціації неонатологів України Тетяни Знаменської та професора, доктора медичних наук Ольги Воробйової.

Від Полтавського державного медичного університету в семінарі-тренінгу в ролі спікера та тренера взяв участь проректор ЗВО з науково-педагогічної та виховної роботи, професор кафедри педіатрії №1 з неонатологією Валерій Похилько.

Крім теоретичної та практичної складової, захід включав проведення дискусій та клінічних розборів складних неонатальних випадків. У семінарі-тренінгу взяли участь 22 лікарі перинатального центру, які надають початкову допомогу новонародженим.

Перші два дні зібрання були зосереджені на питаннях первинної реанімації/стабілізації стану новонароджених та після реанімаційній допомозі. Під час роботи активно обговорювалися відповідні до тематики тренінгу останні міжнародні рекомендації, а також основні зміни у цих рекомендаціях і навчальній Програмі з реанімації новонароджених АКА й ААП 2020-2021 рр. Були відпрацьовані індивідуальні та командні практичні навички й уміння із застосуванням сучасних технологій симуляційного навчання. Також, обговорені виявлені труднощі та недоліки, резерви та шляхи їх подолання.

Третій день тренінгу був присвячений перинатальним проблемам передчасно народжених дітей з особливою увагою на положеннях Європейській настанові з допомоги передчасно народженим дітям з респіраторним дистрес-синдромом (2022 року), диференційованого підходу щодо діагностики респіраторних розладів та особливості дихальної підтримки, ентерального харчування.

В останній день семінару розглядали проблеми неонатальних інфекцій, асфіксії, гипоксичного ураження ЦНС, принципи нейропротекції, стандарти виходжування передчасно народжених дітей та новонароджених з перинатальною патологією.

Координатори та тренери проєкту разом з адміністрацією перинатального центру ознайомились з матеріально-технічною базою лікувального закладу, з’ясували сильні й слабкі сторони в роботі інтенсивної терапії новонароджених.

The four-day seminar-training "Enhancing Neonatal and Obstetric Care in War-Affected Regions of Ukraine" took place in Kropyvnytskyi on February 1-4. The event, supported by the "Polish Medical Mission" and the Association of Neonatologists of Ukraine, was hosted at the Municipal Maternity Hospital with the functions of a Level II perinatal center of Kropyvnytskyi City Council.

The seminar, led by the coordinators including Professor Tetiana Znamenska, a member-correspondent of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine and President of the Association of Neonatologists of Ukraine, and Professor Olha Vorobiova, DMSc, covered both theoretical and practical components. It included discussions and clinical analyses of complex neonatal cases.

Professor Valerii Pokhylko, the Vice-Rector for Academic Affairs and Extracurricular Activities at Poltava State Medical University, participated as a speaker and trainer in the seminar.

The first two days focused on issues of primary resuscitation/stabilization of newborns and post-resuscitation care. Participants actively discussed international recommendations relevant to the training's theme, as well as the latest changes in these recommendations and the educational program for neonatal resuscitation in 2020-2021.

The third day delved into perinatal issues of premature babies, with a special emphasis on the European guidelines for assisting preterm babies with respiratory distress syndrome (2022). The day also covered a differentiated approach to the diagnosis of respiratory disorders and the peculiarities of respiratory support, as well as enteral nutrition.

On the final day, the seminar addressed neonatal infections, asphyxia, hypoxic CNS damage, principles of neuroprotection, and standards for the management of premature babies and newborns with perinatal pathology. The coordinators, trainers, and the perinatal center's administration familiarized themselves with the medical facility's infrastructure, identifying strengths and weaknesses in the intensive care of newborns.