Співробітники кафедри хірургії № 2 ПДМУ продовжують надавати майстер-класи в лікарнях району

16 лютого 2024

Днями співробітниками кафедри хірургії № 2 ПДМУ спільно з колективом ПОКЛ імені М. В. Скліфосовського провели виїздний майстер-клас з лапароскопічної хірургії та сучасної герніології. Місцем проведення було КНП «Решетилівська центральна районна лікарня Решетилівської районної ради Полтавської області». Проводив майстер-клас доктор медичних наук, професор Шейко Володимир. Було наголошено на особливості хірургічних етапів під час лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини. Окрім цього, продемонстровано можливості застосування полегшених алотрансплантантів у лікуванні гриж передньої черевної стінки. Після майстер-класу співробітниками кафедри хірургії № 2 ПДМУ професор Володимир Шейко та кандидат медичних наук Олексій Черкун розповіли про тактику ведення пацієнтів у ранньому післяопераційному періоді та особливості реабілітації. Хірурги Решетилівської ЦРЛ поглиблюють свій досвід лапароскопічних втручань, за що були вдячними співробітникам університету.

Після проведеного майстер-класу професор Володимир Шейко повідомив хірургам Решетилівської ЦРЛ про те, що на базі кафедри хірургії № 2 ПДМУ будуть проходити курси тематичного удосконалення на тему «Техніка базових лапароскопічних втручань» у період з 08. 03. 24 до 22. 03.24 року.

The staff of the Department of Surgery No.2 of PSMU continue to give master classes in district hospitals

Recently, the staff of the Department of Surgery No. 2 of PSMU together with the staff of the Sklifosovsky Poltava Regional Clinical Hospital held an offsite master class on laparoscopic surgery and modern herniology. The venue was the Reshetylivka Central District Hospital of the Reshetylivka District Council of the Poltava Region. The master class was conducted by Professor Volodymyr Sheiko, MD, PhD, DMSc. He emphasized the peculiarities of surgical stages during laparoscopic interventions on abdominal organs. In addition, the possibilities of using lightweight allografts in the treatment of hernias of the anterior abdominal wall were demonstrated. After the master class, the staff of the Department of Surgery No. 2 of PSMU, Professor Volodymyr Sheiko and Dr.Oleksiy Cherkun, PhD, spoke about the tactics of managing patients in the early postoperative period and the peculiarities of rehabilitation. The surgeons of Reshetylivka Central District Hospital are deepening their experience in laparoscopic interventions, for which they were grateful to the university staff.

After the master class, Professor Volodymyr Sheiko informed the surgeons of Reshetylivka Central District Hospital that the Department of Surgery No. 2 of PSMU will hold thematic improvement courses on "Technique of basic laparoscopic interventions" from 08.03.24 to 22.03.24.