Студенти закріплюють свої теоретичні знання і здобувають необхідні практичні вміння та навички у симуляційному центрі

04 квітня 2024

Для здобувачів вищої освіти 2-го курсу, які вивчають модуль "Догляд за хворими в педіатрії. Медичні маніпуляції", згідно з розкладом, проводяться заняття з відпрацюванням практичних навичок на базі симуляційного центру Полтавського державного медичного університету. Під керівництвом викладачів кафедри педіатрії № 1 із неонатологією здобувачі вищої освіти відпрацьовують практичні навички з виконання різних видів ін’єкцій. На тренажері  для практики периферичної катетеризації вен вони мають можливість відпрацювати навички з забору крові,  внутрішньовенного струминного та крапельного введення ліків. Завдяки імітації створення кровотоку в тренажері, після правильного проведення венепункції, студенти відчувають реалістичну картину аспірації крові в шприц, що є підтвердженням правильності виконання техніки  маніпуляції.

Тренажери для відпрацювання навичок внутрішньом’язових ін’єкцій різних ділянок тіла (сідниця, стегно) та підшкірної ін’єкцій дозволяють відпрацювати виконання маніпуляцій і можливість об’єктивно оцінити техніку проведення (правильно введені ін’єкції призводять до отримання аудіовізуального сигналу).

Саме тут, у симуляційному центрі, здобувачі освіти закріплюють свої теоретичні знання і здобувають необхідні практичні вміння та навички.

Students consolidate their theoretical knowledge and acquire the necessary practical skills in the Simulation Center

For the 2-year students studying the module "Patient Care in Pediatrics. Medical Manipulations" module, according to the schedule, classes are held to master practical skills at the Simulation Center of Poltava State Medical University. Under the guidance of the faculty staff of the Department of Pediatrics No. 1 with Neonatology, the students practice their practical skills in performing different types of injections. On the simulator for practicing peripheral vein catheterization, they have the opportunity to practice blood sampling, intravenous jet and drip administration of medications. Thanks to the simulation of blood flow in the simulator, after proper venipuncture, students experience a realistic picture of blood aspiration into a syringe, which confirms the correctness of the manipulation technique.

Simulators for practicing intramuscular injections of various parts of the body (buttock, thigh) and subcutaneous injections allow practicing manipulations and the ability to objectively evaluate the technique (correctly administered injections result in an audiovisual signal).

It is here, in the Simulation Center, that students consolidate their theoretical knowledge and acquire the necessary practical skills.