Так відпрацьовуються практичні навички / This is how practical skills are practiced

23 лютого 2024

9-а група 5-ого курсу під час вивчення ОК "Дитяча терапевтична стоматологія" відпрацьовувала практичні навички. Студенти проводили обстеження хлопчика 8 років, який зʼявився з метою профілактичного огляду. Завідувачка кафедри Людмила Каськова акцентувала увагу на проявах некаріозних уражень у пацієнта, зокрема, флюорозу зубів. Хвороба повʼязана з ендемічною ситуацією щодо флюорозу в Полтавській області, оскільки її територія належить до бучацької фтороносної гідрогеологічної провінції, підземні води якої характеризується підвищеним умістом фтору. Не дивлячись на те, що полтавська питна вода з централізованих джерел водопостачання, за даними КП «Полтававодоканал», повністю відповідає вимогам діючих державних, міждержавних і європейських стандартів і містить фтор в оптимально-верхніх межах норми, вона не є безпечною для дітей, а її вживання призводить до ендемічної захворюваності на флюороз, оскільки дитячий організм більш чутливий, особливо в період формування й прорізування постійних зубів.

This is how practical skills are practiced

The 5-year students of Group 9 have been practiced their skills while studying the subject "Pediatric Therapeutic Dentistry". The students examined an 8-year-old boy who came for a regular dental check-up. The Head of the Department, Liudmyla Kaskova, focused on the manifestations of non-carious lesions in the patient, in particular, dental fluorosis. The disease is associated with the endemic situation of fluorosis in Poltava region, as its territory belongs to the Buchach fluorine hydrogeological province, whose groundwater is characterized by a high fluoride content. Despite the fact that Poltava drinking water from centralized water supply sources, according to Poltavavodokanal, fully meets the requirements of current state, international and European standards and contains fluoride in the optimal upper limits of the norm, it is not safe for children, and its consumption leads to an endemic incidence of fluorosis, as children's bodies are more sensitive, especially during the formation and eruption of permanent teeth.