Тренінг досвідчених американських військових хірургів для українських лікарів хірургічного профілю ступив на завершальний етап: підбиваємо підсумки

07 червня 2024

Сьогодні, 7 червня 2024 року, у Полтавському державному медичному університеті на кафедрі анатомії з клінічною анатомією та оперативною хірургією відбувається завершальний етап 4-денного тренінгу для лікарів хірургічного профілю. Він проводився для оптимізації досвіду ведення поранених в умовах отримання бойової травми. Досвідчені американські військові хірурги передавали свої знання та вміння українським колегам.

Сьогоднішній операційний останній день тренінгу був також присвячений відпрацюванню на лабораторних тваринах (свинях) практичних навичок з надання первинної хірургічної допомоги в умовах воєнного стану.

До участі у роботі на 2-му етапі тренінгу долучились науково-педагогічні працівники ПДМУ, зокрема, кафедр хірургії № 1, 2, 3, а також лікарі-хірурги медичних установ міста та області. Важливо, що сьогодні у роботі тренінгу взяли участь і наші здобувачі вищої освіти, а американські колеги відзначили їхній високий рівень практичної та теоретичної підготовки, навички та вміння, набуті під час навчання. Серед інших позитивних відгуків закордонні колеги назвали і високий рівень володіння нашими студентами англійською мовою, що дозволяло працювати в операційних безпосередньо, напряму, без залучення перекладачів.

Ректор ПДМУ, професор Вячеслав Ждан на початку фінального дня завітав на кафедру і також подякував американським колегам за копітку й плідну роботу, надзвичайно актуальну в умовах сьогодення. Він наголосив на тому, що кафедри, які брали участь у тренінгу, демонструють студентоцентрований підхід, і це надзвичайно важливо у тому сенсі, що студенти пліч-о-пліч з викладачами працюють в операційних однією командою і напрацьовують  відповідні навички та вміння.

Сьогодні - останній день тренінгу і підбиття його підсумків. Всі учасники назвали його успішним для обох сторін, а українські хірурги висловили теплі слова вдячності іноземним колегам за всебічну підтримку.

Training sessions from experienced U.S. military surgeons for Ukrainian surgeons has reached its final stage: summarizing the results

Today, on June 7, 2024, the Department of Anatomy with Clinical Anatomy and Operative Surgery at Poltava State Medical University is in the final stage of a 4-day training for surgeons. It was held to optimize the experience of managing wounded in the conditions of combat trauma. Experienced U.S. military surgeons have been passing on their knowledge and skills to their Ukrainian colleagues.

Today's surgery, the last day of the training, was also devoted to practicing skills in providing primary surgical care under martial law on laboratory animals (pigs).

The academic staff of PSMU, in particular, the Departments of Surgery No. 1, 2, 3, as well as surgeons from health care facilities of the city and region, joined the stage 2 of the training. It is important that our higher education students also took part in the training today, and their American colleagues noted their high level of practical and theoretical training, skills and abilities acquired during the course of study. Among other positive feedback, our foreign colleagues mentioned the high level of English language proficiency of our students, which allowed them to work in the operating rooms directly, without the involvement of translators.

At the beginning of the final day, PSMU Rector, Professor Viacheslav Zhdan visited the Department and also thanked his American colleagues for their hard and fruitful work, which is extremely relevant in today's conditions. He emphasized that the departments that participated in the training demonstrate a student-centered approach, and this is extremely important in the sense that students work side by side with teachers as a team in operating rooms and develop relevant skills and abilities.

Today is the last day of the training and the summarizing of its results. All participants called it a success for both sides, and Ukrainian surgeons expressed warm words of gratitude to their foreign colleagues for their comprehensive support.