Адміністрація, колектив Полтавського державного медичного університету на чолі з ректором, професором Вячеславом Жданом, кафедра психіатрії, наркології та медичної психології та вся психіатрична і студентська спільнота глибоко сумують із незворотної втрати Вчителя, Наставника, Лікаря, Колеги, професора Григорія Трохимовича Сонника і висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.
Його працездатність, прагнення передати свій досвід та знання учням, молодим фахівцям, а також чудові людські якості – скромність, принциповість, гуманність, доброзичливе ставлення до колег, студентів, пацієнтів – завжди знаходили відгук у всіх. Пам’ять про шановного Григорія Трохимовича Сонника завжди буде з нами.
Прощання з Григорієм Трохимовичем відбудеться 11 жовтня 2024 року в залі прощань Полтавського обласного патологоанатомічного бюро о 13.30 годині.
Ім`я у медицині:
Життєвий шлях Григорія Трохимовича Сонника, у минулому випускника Вінницького медичного інституту, з 1975 року пов’язаний з Полтавським державним медичним університетом. З тих пір, як він став асистентом кафедри психіатрії та медичної психології, Трохимович Сонник пройшов шлях від асистента до завідувача кафедри, а упродовж 1990 - 2002 рр. він очолював кафедру психіатрії, наркології та медичної психології Полтавського медичного стоматологічного інституту, гідно ніс звання Вченого. Професор Сонник Г.Т. 49 років свого життя, до останніх днів, присвятив становленню кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, зробив великий внесок в удосконалення педагогічного процесу, творчої наукової праці та лікувально-консультативної справи з фаху в Полтавській області. Ним підготовлено 10 кандидатів медичних наук, п’ятеро учнів отримало вчений ступінь доктора медичних наук. Більше 70 разів виступав офіційним опонентом по захисту дисертацій з психіатрії. Також 12 років був членом спеціалізованої вченої ради по психіатрії при Українському НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України по захисту дисертацій. Науковий здобуток Григорія Трохимовича становить близько 300 наукових праць, серед яких 4 національних підручники (в тому числі і перший національний підручник з психіатрії на українській мові), 10 монографій, статті, патенти, нововведення та ін. У 1999 році внесений в книгу «Національний довідник. Медична еліта України», а у 2000 році міжнародний біографічний центр у Кембриджі (Англія) присудив йому «Почесний диплом та срібну медаль за досягнення у психіатрії в XX столітті». У 2012 році Міжнародний Біографічний Центр (Оксфорд, Англія) вніс Г. Т. Сонника у список 100 кращих професіоналів у сфері охорони здоров’я за видатний внесок у медичну науку.