Відбувся творчий звіт мистецьких колективів ПДМУ / Performance report of the PSMU artistic groups

25 квітня 2024

«Непереможна Україна» - це творчий звіт мистецьких колективів ПДМУ відділу культурно-освітньої діяльності, що відбувся 24 квітня 2024 року з метою підтвердження почесного звання  «народний аматорський». Захід благодійний, зібрані кошти будуть передані на підтримку ЗСУ.

У програмі концерту було представлено 16 номерів, серед яких хореографічні композиції, виступи вокальних ансамблів та сольні. Тематика концерту в більшості українська, це народні пісні в оригінальному виконанні та обробці, пісні з репертуару сучасних авторів та виконавців, зокрема, українського гурту  «Струни серця», «Океан Ельзи»,  польського гурту «Еней» та британського «Il Divo».

5 колективів, що виступили на творчому звіті  ПДМУ-2024, успішно підтвердили свої звання «народний аматорський». Це ансамбль танцю «Юність» (керівник - О. Матюніна), вокальний ансамбль «Мальви» (керівник – Л. Сидоренко), вокально-хоровий ансамбль  "Криниця» (керівник – В. Кульбашна), чоловічий вокальний акапельний ансамбль  "Пліка вокаліз" (керівник – Д. Лузановський).

Прозвучали також сучасні українські пісні у виконанні студентки Фахового медико-фармацевтичного коледжу Єлизавети Мар`єнкової: «Мить» з репертуару «Океану Ельзи», «Волю в кулак» з репертуару М. Липчей, та «Плакала калина» П. Дашкової у супроводі полтавського «Джаз Бенду» під керівництвом Д. Лузановського.

Особливий захват у слухачів викликала жартівлива українська народна пісня в обробці О. Токар «Із сиром пироги» у виконанні вокальних ансамблів «Пліка вокаліз» та «Мальви». (соліст – Д. Лузановський). Твір надскладний у виконанні технічно й художньо, але талановитим і напрочуд наполегливим студентам університету разом і з уважним керівником Людмилою Сидоренко й таке видалося до снаги.

Ведучі концерту – студенти Валерія Адонка та Георгій Коськін, режисер заходу - начальник відділу культурно-освітньої діяльності  Людмила Сидоренко.

Обласна атестаційна комісія у складі працівників Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи на чолі з Соколовим Д. О. та Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя та головного режисера В. Шевченка висловила схвальні відгуки про виступи артистів.

На концерт завітали й поважні гості: Голова Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Олександр Кувічка та завідувач відділу організаційно-інформаційної роботи Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Гапон Т. П.

Мистецтво об’єднує, надихає, зцілює! У непереможній  нашій Україні  особливо! І колектив відділу культурно-освітньої діяльності ПДМУ разом із студентами вкотре переконали в цьому всіх присутніх.

Performance report of the PSMU artistic groups

"Invincible Ukraine" is a performance report of the artistic groups of the PSMU Department of Cultural and Educational Activities, which took place on April 24, 2024, to confirm the honorary title of "People's Amateur". The event is charitable, and the funds raised will be donated to support the Armed Forces of Ukraine.

The concert program featured 16 performances, including choreographic compositions, vocal ensembles and solo performances. The concert was mostly Ukrainian, featuring folk songs in original performances and arrangements, songs from the repertoire of contemporary authors and performers, including the Ukrainian bands Struny Sertsera and Okean Elzy, the Polish band Eney and the British band Il Divo.

5 groups that performed at the PSMU-2024 performance report successfully confirmed their titles of "folk amateur". These are the dance ensemble "Yunist" (headed by O. Matiunina), the vocal ensemble "Malvy" (headed by L. Sydorenko), the vocal and choral ensemble "Krynytsia" (headed by V. Kulbashna), and the male vocal a cappella ensemble "Plika Vokaliz" (headed by D. Luzanovskyi).

Modern Ukrainian songs were also performed by Yelyzaveta Marienkova, a student of the Professional College of Medicine and Pharmacy: "Myt'" from the repertoire of "Okean Elzy", "Volia v kulak" from the repertoire of M. Lipchei, and "Kalyna Plakala" by P. Dashkova accompanied by the Poltava Jazz Band under the direction of D. Luzanovsky.

The audience was especially delighted with the humorous Ukrainian folk song arranged by O. Tokar "Pies with Cheese" performed by the vocal ensembles "Plika Vokaliz" and "Malvy" (soloist - D. Luzanovsky). The performance is extremely difficult to made technically and artistically, but the talented and surprisingly persistent university students, together with their attentive director Liudmyla Sydorenko managed to do it.

The concert was hosted by students Valeriia Adonka and Heorhii Koskin, and directed by the head of the Department of Cultural and Educational Activities Liudmyla Sydorenko. The regional certification commission, composed of employees of the Poltava Regional Center of Folk Art and Cultural and Educational Work led by D. Sokolov and the Poltava Academic Regional Ukrainian Music and Drama Theater named after M.V. Gogol and its chief director V. Shevchenko, expressed favorable reviews of the artists' performances.

The concert was also attended by distinguished guests: Head of the Poltava Regional Organization of the Trade Union of Healthcare Workers of Ukraine Oleksandr Kuvichka and Head of the Department of Organizational and Information Work of the Poltava Regional Organization of the Trade Union of Healthcare Workers of Ukraine Tetiana Gapon.

Art unites, inspires, heals! Especially in our invincible Ukraine! And the staff of the Department of Cultural and Educational Activities of PSMU together with the students once again convinced everyone present of this.