20 травня 2024

15 травня 2024 року кафедра іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією відвідала лекцію: «Поліція України Та Європи: єднання заради безпеки», що проходила на базі Полтавської Обласної Універсальної Наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.

Лекторка – начальниця відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області Марина Зінюха розкрила перед аудиторією цілий спектр тем, пов'язаних із діяльністю вітчизняної поліції та Європолу.

Слухачі дізналися про:

• Призначення та мандат Європолу: спільна робота з країнами-членами ЄС для боротьби із серйозною організованою злочинністю, що має транскордонний характер.
  • Відмінності між Європолом та Інтерполом: Європол зосереджений на злочинах, вчинених в межах ЄС, а Інтерпол має глобальну сферу діяльності.
  • Функції Європолу: збір розвідданих, аналіз інформації, координація операцій, надання підтримки та навчання національним правоохоронним органам.
  • Умови успішної та плідної співпраці: обмін інформацією, взаємодовіра, координація зусиль, гармонізація законодавства.

Лекція супроводжувалася цікавими прикладами і практичними кейсами, що зробило її динамічною та інформативною. Під час лекції студенти мали можливість поставити запитання, на які отримали ґрунтовні відповіді.

Студенти  2 і 9 груп першого курсу стоматологічного факультету на чолі із завідувачем кафедри Оленою Бєляєвою та викладачами Зінаїдою Таран, Інесою Роженко, Світланою Ефендієвою, Геннадієм Лозинським висловлюють щиру вдячність працівникам бібліотеки та представникам патрульної поліції за можливість долучитися до просвітницько-виховного заходу.

On May 15, 2024, the Department of Foreign Languages with Latin and Medical Terminology attended the lecture "Police of Ukraine and Europe: Unity for the Sake of Security," was held at the Poltava Regional Universal Scientific Library named after I.P. Kotliarevskyi.

The lecturer, Maryna Ziniukha, head of the public relations department of the patrol police in the Poltava region, covered a wide range of topics related to the activities of the Ukrainian police and Europol.

The audience familiarized with:

• Europol's purpose and mandate: work with EU member states to combat serious cross-border organized crime.
  • Differences between Europol and Interpol: Europol focuses on crimes within the EU, while Interpol has a global scope.
  • Functions of Europol: Intelligence gathering, information analysis, coordination of operations, providing support and training to national law enforcement agencies.
  • Conditions for successful cooperation: Information exchange, mutual trust, coordinated efforts, and harmonized legislation.

The lecture included interesting examples and practical cases, making it dynamic and informative. Students had the opportunity to ask and received thorough answers.

Students from the 2nd and 9th groups of the first year of the stomatological faculty, led by the head of the department Olena Bieliaieva and academic staff members Zinaida Taran, Inesa Rozhenko, Svitlana Efendiieva, and Hennadii Lozynskyi, express sincere gratitude to the library staff and representatives of the patrol police for the opportunity to participate in the educational event.