300-річчя від дня народження Григорія Сковороди: університет продовжує звертатися до вивчення його духовної спадщини

25 листопада 2022

23 листопада 2022 року на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології відбувся тематичний захід у формі лекції-бесіди, присвячений творчості та культурно-громадській діяльності Григорія Савовича Сковороди з нагоди відзначення 300-річчя від дня його народження. У заході взяли участь здобувачі вищої медичної освіти 3-го курсу зі скороченим нормативним терміном навчання медичного факультету №2 та науково-педагогічний склад кафедри. Викладачка Юлія Чумак презентувала учасникам заходу віртуальний екскурс у життєвий і творчий шлях Григорія Сковороди, зробила акцент на літературній спадщині, яка є багатогранною та різнобарвною, і в якій розкрито шляхи розвитку української нації, окреслено найважливіші риси її ментальності – «трьохсонячну єдність», «сродну» працю, «філософію мудрого серця». У своїй творчості Григорій Сковорода проголошував ідеї демократизму і гуманізму, виступав проти пануючої тиранії, висловлював волелюбні помисли і сподівання простого народу, утверджував віру у світле майбутнє Вітчизни. Тому кожне покоління українського народу звертається до ідей легендарного мислителя, заново відкриваючи для себе їхню сутність, а особливо актуальні його помисли у реаліях сьогодення.

Заради нашого майбутнього маємо популяризувати спадщину видатного письменника та громадського діяча й тримати стрій, наближаючи Перемогу України.