Базові лапароскопічні хірургічні навички здобували лікарі-інтерни 1-го року навчання

21 листопада 2022

Співробітники кафедри хірургії № 4 ПДМУ провели практично-орієнтований тренінг із теми «Базові лапароскопічні хірургічні навички» для лікарів-інтернів 1-го року навчання зі спеціальності «Хірургія».

Завідувач кафедри М.І. Кравців прочитав лекцію, розроблену спільно з професором Дудченко М. О.  з оволодіння базовими лапароскопічними навичками, де висвітлив порядок опанування, технічні моменти та корисні поради. Після цього під керівництвом викладачів кафедри лікарі-інтерни практикувалися у самостійному виконанні хірургічних завдань на спеціальних тренажерах «SurgeryAssist», які розроблені та запатентовані співробітниками кафедри і виготовлені коштом університету.  Вони дозволяють відпрацьовувати навички як з використанням штучних умов, так і на біологічному матеріалі для максимальної імітації роботи з живими тканинами.

Такі тренажери наявні на двох базах кафедри, а це КП «2-а МКЛ ПМР» та КП «3-я МКЛ ПМР» і завжди доступні для самовдосконалення лікарів-інтернів, які навчаються на кафедрі.