Без своєї мови ми – «провінція», а з нею – нація! Студенти обговорюють

08 березня 2023

Сьогодні кафедра післядипломної освіти лікарів-ортодонтів провела виховний захід, присвячений 225-ій річниці із часу видання «Енеїди» Івана Котляревського (1798).

Старт процесу народження літератури української дав Іван Котляревський, підхопив Григорій Квітка-Основ’яненко, а кульмінацією стала творчість Тараса Шевченка .«Енеї́да» ж — українська бурлескно-травестійна поема, написана в добу становлення романтизму і націоналізму в Європі, на тлі ностальгії частини української еліти за козацькою державою, ліквідованою росією в 1775—1786 роках. Це була перша друкована українська книга, написана живою народною мовою, що своєю появою стверджувала початок етапу у розвитку нашої літератури. Твір є першокласним джерелом з українознавства, українського побуту та культури XVIII століття. Без своєї мови ми – «провінція», а з нею – нація!