До 30-річного ювілею кафедри українознавства та гуманітарної підготовки: сегмент історії кафедри - мандри « Світ в Україні – Україна у світі»

29 вересня 2022

Останніми роками головним суб’єктом освітньо-виховної роботи кафедри українознавства та гуманітарної підготовки ПДМУ згідно з місією кафедри, окресленою керівними документами, стали іноземні здобувачі освіти – у міжнаціональній взаємодії й формуванні шанобливого ставлення до України, її культури й мистецтва, презентуванні України у світі.

Виховні заходи з циклів «Іноземні студенти пізнають Україну», «Із Україною в серці» охоплюють широкий тематичний спектр: Андріївські вечорниці, українські традиції ворожіння, Великодні традиції, писанкарство, майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки – давнього українського оберегу й багато інших.

Мета етнонаціонального виховання іноземних студентів –досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, духовності,  моральної, естетичної, екологічної культури. Іноземні студенти ПДМУ щиро прагнуть пізнавати національну самобутність, стереотипи поведінки, традиції й звичаї України.

Кафедра глибоко усвідомлює потужний профорієнтаційний потенціал такої діяльності. Світ в Україні – Україна у світі. Саме такої мети досягають десятки мандрівок Україною іноземних здобувачів освіти міжнародного факультету ПДМУ, організовані кафедрою. Не гасне надія, що пізнання України іноземними громадянами і популяризація її у світі триватиме…