До Всесвітнього Дня боротьби з інсультом: 29 жовтня – інформаційний привід для обговорення

28 жовтня 2022

До Всесвітнього Дня боротьби з інсультом, який відзначається щороку 29 жовтня, завідувач кафедри нервових хвороб, професор Михайло Дельва та доцент Анджела Кривчун провели інформаційну годину для здобувачів вищої освіти 3 та 8Н груп 4 курсу медичних факультетів №1 та №2. Вона була присвячена судинній патології головного мозку. Упродовж заходу наголошено на тому, що проблема боротьби з інсультом має надзвичайно важливе як медичне, так і соціальне значення: щорічно понад 100 тисяч громадян України стають жертвами цього захворювання, серед яких третина люди працездатного віку. Головним напрямком роботи у боротьбі з інсультом є інформування широких мас населення про фактори ризику та перші симптоми захворювання задля своєчасного звернення за медичною допомогою в межах 3-4,5 годин «терапевтичного вікна», роз’яснення заходів профілактики, нових методів діагностики та лікування інсультів. Безпосередньо в цей день лікарі-інтерни 246Н і 248Н груп, які проходять освітню частину навчання на кафедрі нервових хвороб ЗВО ПДМУ, провели тематичні бесіди з пацієнтами, що перебувають на стаціонарному лікуванні у неврологічному, гематологічному та  кардіологічному відділеннях КП «ПОКЛ імені М.  В. Скліфософського ПОР». Були роздані інформаційні листки щодо розпізнавання перших симптомів інсульту.

Бесіда мала широкий відгук у пацієнтів, які отримали відповіді на всі наболілі питання щодо необхідних дій при виявленні ознак захворювання, боротьби з факторами ризику та можливості медикаментозної профілактики судинної патології головного мозку.