Донорство, як почесна справа: не будь байдужим!

31 травня 2024

Донорство крові є важливою частиною системи охорони здоров’я кожної країни. В такі складні часи, які переживає сьогодні наша країна, українці як ніколи потребують допомоги та підтримки один одного. Потреба в донорській крові завжди є нагальною проблемою, адже її компоненти і препарати вкрай необхідні: пологовим будинкам, хірургічним відділенням, опіковим центрам, онкологічним відділенням, військовим шпиталям. Зазвичай люди, які потребують переливання крові, мають ургентні стани та досить короткий проміжок часу для врятування життя, і особливо гостро це питання постає у військовий час.

Бути донором, це не тільки про допомогу та благодійність, це і турбота про своє здоров’я, що неодноразово підтверджено світовими науковцями. Американська медична асоціація стверджує, що люди, які здавали кров що півроку, мали менше інфарктів та інсультів. Масштабне дослідження фінських донорів показало, що здавання крові хоча б раз на рік знизило ризик хвороб серця на 88%. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень — отже, менша ймовірність серцево-судинних хвороб. Також здача крові знижує рівень неорганічного заліза, шкідливого для здоров’я. Зокрема, донорство крові зменшує ризик розвитку гемохроматозу, рак легень, прямої кишки, шлунка та гортані. У донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто їхній організм краще знешкоджує вільні радикали. І що не менш важливо, донору регулярно (і безоплатно) роблять аналізи на гемоглобін, ВІЛ, гепатити B та C і сифіліс.

Співробітники кафедри патологічної анатомії та судової медицини ніколи не нехтують можливістю у допомозі співвітчизникам та завжди долучають до благодійності здобувачів освіти, надихаючи молоде покоління майбутніх лікарів своїм прикладом.

Не будь байдужим і ти, адже допомогти так легко!!!

Blood donation is an important part of every country's healthcare system. In such difficult times as our country is going through today, Ukrainians need each other's help and support more than ever. The need for donated blood is always an urgent problem, as its components and products are essential: maternity hospitals, surgical departments, burn centers, oncology departments, and military hospitals. Usually, people in need of blood transfusions have urgent conditions and a fairly short period of time to save their lives, and this issue is especially acute in wartime.

Being a donor is not only about helping and charity, it is also about taking care of your health, which has been repeatedly confirmed by world scientists. The American Medical Association claims that people who donated blood every six months had fewer heart attacks and strokes. A large-scale study of Finnish donors showed that donating blood at least once a year reduced the risk of heart disease by 88%. Donors have better cholesterol balance and lower total cholesterol levels, which means they are less likely to develop cardiovascular disease. Blood donation also reduces the level of inorganic iron, which is harmful to health. Donors have less inflammation and a higher so-called antioxidant status, meaning that their bodies are better at neutralizing free radicals. Last but not least, donors are regularly (and free of charge) tested for hemoglobin, HIV, hepatitis B and C, and syphilis.

The staff of the Department of Pathological Anatomy and Forensic Medicine never neglects the opportunity to help their compatriots and always involves students in charity, inspiring the younger generation of future doctors by their example.

Don't be indifferent either, because it is so easy to help!!!