Григорій Сковорода. Неспійманий світом

11 листопада 2022

11 листопада 2022 р. на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини пройшла виховна година зі здобувачами освіти 3 курсу медичного факультету №1, присвячена життєвому й творчому шляху філософа, мислителя та видатного педагога Григорія Сковороди.

У своїй педагогіці він спирався на принцип природності. «Учитель і лікар — не лікар і вчитель, а тільки служитель природи».

Григорій Савич вмів насолоджуватися кожною миттю життя. У своїх творах саме цього і вчить кожного з нас: «Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому. Не шукай його ніде, коли не знайдеш скрізь. Воно подібне до сонячного сіяння: відкрий тільки вхід йому в душу свою». Варто кожному з нас пам’ятати його настанови, адже вони допомагають знайти свій шлях у сучасному складному та буремному житті.