Історія і сучасність: на науковій конференції про національну пам`ять / History and Present: At the Scientific Conference on National Memory

30 листопада 2023

Науково-педагогічні працівниці кафедри українознавства та гуманітарної підготовки ПДМУ - завідувачка кафедри Тетяна Лещенко і ст. викладачка Вікторія Юфименко 29 листопада долучилися до роботи Всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю «Національна пам’ять: історія і сучасність».

На конференції оприлюднено й обговорено широке коло гострих проблем сучасного українського соціуму, культури, мови й освіти, серед них: війна у мовно-національній картині світу сучасних українців (когнітивний аспект); російська агресія та українська ідентичність (екзистенційний вимір); основні тенденції політики пам’яті України під час російсько-української війни; відображення тоталітарної ідеології в українському словникарстві радянського періоду; російсько-українська війна як каталізатор відновлення національної ідентичності; феномен «шароварщини» в контексті національної ідентичності; політичні ідеї Григорія Сковороди – важливий чинник консолідації українського суспільства та багато інших.

Довідково

У збірник матеріалів конференції подано дві статті: Лещенко Т.О., Юфименко В.Г., Шарбенко Т.В. Українськомовна ревіталізація термінів терапевтичної стоматології;  Курило В.О., Юфименко В.Г. Патріотизм Ігоря Сердюка як взірець формування національно-патріотичних світоглядних позицій майбутнього лікаря України.

History and Present: At the Scientific Conference on National Memory

On November 29, Tetiana Leshchenko, Head of the Department of Ukrainian Studies and Humanities at PSMU, and senior lecturer Viktoriia Yufymenko, participated in the All-Ukrainian Scientific Conference with international participation "National Memory: History and Present."

The conference addressed and discussed a wide range of challenging issues facing contemporary Ukrainian society, culture, language and education. These included the war in the linguistic-national worldview of modern Ukrainians (cognitive aspect), russian aggression and Ukrainian identity (existential dimension), key trends in Ukraine's memory politics during the russian-Ukrainian war, the reflection of totalitarian ideology in the Ukrainian vocabulary of the Soviet period, the russian-Ukrainian war as a catalyst for the restoration of national identity, the phenomenon of "sharovarshchyna" in the context of national identity, political ideas of Hryhorii Skovoroda as a significant factor in the consolidation of Ukrainian society, and many others.

Additionally, the conference proceedings include two articles: "Ukrainian-Language Revitalization of Terms in Therapeutic Dentistry" by T.O. Leshchenko, V.G. Yufimenko, and T.V. Sharbenko, and "Patriotism of Ihor Serdiuk as an Example of Forming National-Patriotic Ideological Positions of the Future Doctor of Ukraine" by V.O. Kurylo and V.G. Yufymenko.