«Клінічний розбір» на кафедрі сімейної медицини і терапії: значення та роль у навчальному процесі

14 вересня 2023

З початком семестру кафедра сімейної медицини і терапії провела першу щотижневу клінічну конференцію або «клінічний розбір», як часто називають цей захід слухачі, лікарі-інтерни та викладачі. Регулярні клінічні конференції, що проводяться на кафедрі від моменту її створення, є необхідною складовою навчального та лікувально-діагностичного процесів. Саме під час їх проведення з’являєтеся нагода максимально задіяти багатий клінічний досвід та інтелектуальний потенціал  викладацького складу кафедри та співробітників клініки. До підготовки клінічних конференцій активно залучаються лікарі-інтерни. Окрім власне нового загальноклінічного досвіду, лікарі-інтерни отримують навички виступу перед широкою аудиторією, уміння лаконічно і послідовно аргументувати власну точку зору, вести професійну дискусію, швидко розуміти ключові аспекти конкретної клінічної ситуації. Високий професійний рівень обговорення забезпечує популярність клінічних конференцій і серед лікарів-слухачів. Більшість наших пацієнтів люб’язно погоджуються брати в них участь, таким чином стаючи повноправним учасником лікувально-діагностичного процесу.  Клінічна конференція не тільки компонент навчання. Деталізоване клінічне обговорення і колективна думка наших фахівців, слухачів, лікарів-інтернів також, створює унікальну можливість уточнити складний діагноз, спрямувати додаткове обстеження пацієнта в оптимальне русло,  обговорити раціональні терапевтичні підходи, а також деякі аспекти безпечності лікування.