Майбутні стоматологи завітали до Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка / Future dentists visited the MykolaYaroshenko Art Museum of Poltava

04 квітня 2024

Нещодавно завідувач кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Олена Бєляєва, доцент Юлія Лисанець і студенти-першокурсники, які навчаються за ОПП «Стоматологія», завітали до Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка.

Відвідувачі мали змогу ознайомитися з експозицією, в якій представлені твори членів Полтавської обласної організації Національної спілки художників України та експонати з приватних колекцій.

Оскільки тривають заходи, присвячені 210-річчю з дня народження Тараса Шевченка, майбутні стоматологи не могли пройти повз частини експозиції, присвяченої генію українського народу.

Особливе враження на присутніх справив портрет "Тарас Шевченко" (2012 р.), написаний знаним в Україні та далеко за її межами графіком і живописцем, заслуженим художником України Миколою Підгорним.

Таке захоплення портретом, який вирізняється з-поміж багатьох класичних творів тим, що Шевченко зображений в елегантному білому костюмі, а добре відомо, що він був чепуруном і любив гарний одяг, із живим поглядом темних очей, є цілком закономірним, адже сучасна молодь тяжіє до сприйняття історичних постатей як живих особистостей із притаманними їм рисами характеру, а не як до "скам’янілих" й ідеологічно прикрашених символів.

Студенти також мали змогу створити власні малюнки, використовуючи перо, як це іноді робив Тарас Шевченко.

Насамкінець відвідувачі відпочили в зимньому саду, обговорюючи побачене та обмінюючись враженнями від побаченого.

Future dentists visited the MykolaYaroshenko Art Museum of Poltava

Recently, first-year dental students, together with the Head of the Department of Foreign Languages with Latin and Medical Terminology, OlenaBieliaieva, and Associate Professor YuliiaLysanets, visited the MykolaYaroshenko Art Museum of Poltava.

The visitors explored the diverse exhibits, which included works from the Poltava regional organization of the National Union of Artists of Ukraine and pieces from private collections. In particular, the ongoing celebration of the 210th anniversary of Taras Shevchenko’s birth was a focal point. Future dentists were particularly impressed by MykolaPidhornyi’s 2012 portrait, “Taras Shevchenko”.

The depiction of Shevchenko in an elegant white suit, capturing his affinity for fine attire and lively demeanor through his dark eyes, resonated deeply with the modern sensibilities of the attendees. This admiration reflected a contemporary approach to historical figures, viewing them not as distant symbols but as vivid personalities with relatable character traits.

In a hands-on engagement, students seized the opportunity to create their own sketches using quills, echoing Shevchenko’s artistic practices.

Finally, the group visited the museum’s tranquil winter garden, exchanging thoughts and impressions inspired by their cultural exploration.