«Медична наука 2022»: успішний початок наукової діяльності

05 грудня 2022

2 грудня 2022 року на базі Полтавського державного медичного університету відбулася 39-та щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених "Медична наука – 2022".

Наукова програма конференції була присвячена таким проблемам:

1. Медико-соціальні наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну.

2. Інтеграційні процеси у світі та в Україні у галузі охорони здоров’я.

3. Медико-соціальні наслідки пандемії COVID-19.

4. Проблеми формування здорового способу життя у молоді.

5. Екологічні проблеми медицини.

6. Актуальні питання клінічної та експериментальної медицини.

7. Гуманітарні та організаційні аспекти медицини.

8. Питання викладання у закладах вищої медичної освіти.

Взяли участь молоді вчені із Києва, Львова, Івано-Франківська та Миколаєва.

Молоді науковці представили в доповідях цінні результати досліджень, що стосуються актуальних питань діагностики та лікування різних захворювань в клінічній практиці.

Переможцями стали:

- Секція «Стоматологія» – Ірина Гутовська, кафедра післядипломної освіти лікарів ортодонтів, Полтавський державний медичний університет; Олександр Торопов, кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, Полтавський державний медичний університет;

- Секція «Клінічна медицина №1 (терапія, педіатрія, неврологія, психіатрія, інфекційні хвороби, шкірно-венеричні хвороби, загальна гігієна, соц. медицина)» – Вікторія Щербак, кафедра педіатрії №2, Полтавський державний медичний університет; Владислав Островський, кафедра внутрішньої медицини №1, Полтавський державний медичний університет; Ольга Орлова, кафедра психіатрії, наркології та медичної психології, Полтавський державний медичний університет.

- Секція «Клінічна медицина №2 (хірургія, акушерство і гінекологія, урологія, ЛОР-хвороби, травматологія, онкологія, офтальмологія)» – Роман Савченко, кафедра хірургії №2, Полтавський державний медичний університет; Олексій Черкун, кафедра хірургії №2, Полтавський державний медичний університет;

- Секція «Експериментальна медицина та морфологія» – Аліна Котвицька, кафедра біологічної та біоорганічної хімії, Полтавський державний медичний університет; Юлія Чумак, кафедра мікробіології, вірусології та імунології, Полтавський державний медичний університет;

- Секція «Гуманітарні проблеми медицини та питання викладання у вищий медичній школі» - Світлана Ефендієва, кафедра іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією, Полтавський державний медичний університет; Наталія Хрептак, кафедра філософії та суспільних наук, Полтавський державний медичний університет.

Щиро вітаємо призерів та учасників конференції і бажаємо подальшої плідної праці та творчих успіхів! Окрема подяка оргкомітету за організацію Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених та можливість реалізації й представлення наукових здобутків академічній спільноті в такий нелегкий для нас з вами час.