Міжнародна співпраця: студенти ПДМУ достойно представили свої наукові роботи у Ягеллонському університеті (м. Краків, Польща)

05 вересня 2023

З 31 серпня по 1 вересня 2023 року у Ягеллонському університеті (м. Краків, Польща) відбувся 7-й науково-дослідницький курс Української психіатричної асоціації для молодих спеціалістів в галузі психічного здоров'я та студентів. До заходу долучилися члени студентської наукової групи кафедри психіатрії, студентки медичного факультету № 1 Оксана Мац та Поліна Ширай. Під час курсу проведено навчальну програму від Всесвітньої асоціації психіатрії "Recent advances in Psychiatry". У ній професори з Польщі, Франції, Німеччини, Австрії, Хорватії, Грузії, Сполучених Штатів Америки, Нідерландів, Великої Британії та Пакистану представили сучасні досягнення у вивченні посттравматичного стресового розладу, шизофренії, депресії, впливу факторів зовнішнього середовища на психічне здоров'я, а також генетичних порушень при психічних захворюваннях. Другий день курсу було присвячено презентації досліджень та ідей учасників. Студентки Полтавського державного медичного університету представили дві доповіді, підготовлені під керівництвом завідувача кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, професора Андрія Скрипнікова та доцента Дмитра Бойка.

1) Оксана Мац - "Poor sleep quality and alexithymia increase risk of adjustment disorders among ukrainian undergraduate students in the context of Russian-Ukrainian war";

2) Поліна Ширай, Оксана Мац,  Зоряна Карпік - "Factors associated with depression, anxiety, stress and insomnia in ukrainian refugees in the context of Russian-Ukrainian war".

Студентка ПДМУ Поліна Ширай стала однією з п'яти кращих доповідачів курсу, яким за рішенням організаційного комітету надано грант на участь у 23-му Світовому конгресі психіатрії Всесвітньої асоціації психіатрів, який відбуватиметься 27 вересня-1 жовтня 2023 року у Відні (Австрія).