Міжнародна співпраця у центрі уваги: у ПДМУ відбулась знакова ділова зустріч з німецькою делегацією науковців

24 липня 2024

23 липня 2024 року ректор Полтавського державного медичного університету Вячеслав Ждан на діловій зустрічі з делегацією від Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) GmbH обговорив важливі аспекти наукової співпраці у рамках Програми Hospital Partnerships «Партнерство лікарень-партнери зміцнюють здоров`я». ЇЇ Програмний директор д-р Ансельм Шнайдер на основі роботи німецьких університетських клінік поділився своїм баченням створення університетської клініки в Україні, зокрема, у Полтаві. Оскільки КП ПОКЛ ім. М. Скліфосовського і Полтавський державний медичний університет активно співпрацюють у цьому напрямі, то зазначений досвід німецьких колег може стати тут в добрій нагоді.

«З 53 кафедр університету – 48 клінічних! І вони всі базуються в клініках, все це – один потужний колектив і науковців, і практиків», - розповів німецьким колегам ректор ПДМУ Вячеслав Ждан про передумови, які вже сьогодні всіляко сприяють втіленню прогресивної ідеї про університетську клініку в життя.

«Наша територія завжди тяжіла до німецької системи, і ми – одні з небагатьох, де збереглась 2-х ступенева німецька система підготовки наукових кадрів, а саме, захист та здобуття наукових ступенів доктора філософії та доктора наук. Система, яка будувалась на кшталт німецької, пізніше у часи колишнього Радянського Союзу дещо відхилилася від неї,– зазначив проректор з наукової роботи Ігор Кайдашев. – Тому це буде дуже природньо сьогодні повертатися до моделей німецької наукової і практичної освіти!»

Програмний директор д-р Програми Hospital Partnerships «Партнерство лікарень-партнери зміцнюють здоров`я» Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) GmbH Ансельм Шнайдер підкреслив важливість колективної і командної роботи. «Вже сьогодні видно, як формується мультишарове партнерство між нами, сказав він. – Ми всі дуже різні, але ж ми колеги і успішно співпрацюємо! Ми радіємо тому, що німецька система може надихати вас на наслідування того кращого, що у ній вже напрацьовано. Якщо й ви прийшли до такого рішення, то ми готові активно вам допомагати у вирішенні важливих питань!»

На завершення зустрічі – традиційне фото на згадку. Воно покликане знаменувати початок тривалої і плідної співпраці, яка приведе до втілення у життя довгожданого проєкту – створення на теренах Полтавщини університетської клініки.

International Cooperation in the Spotlight: A Significant Business Meeting with a German Delegation of Scientists Held at PSMU

On July 23, 2024, Professor Viacheslav Zhdan, the Rector of Poltava State Medical University, discussed crucial aspects of scientific cooperation with a delegation from the German Agency for International Cooperation (GIZ) GmbH during a business meeting. The meeting focused on the Hospital Partnerships Program "Partnerships for Health," and its Program Director, Dr. Anselm Schneider, shared his vision for establishing a university clinic in Ukraine, particularly in Poltava, based on the work of German university clinics. As the M. Sklifosovsky Poltava Regional Clinical Hospital and Poltava State Medical University are actively collaborating in this direction, the experience of the German colleagues could be very beneficial.

"Out of the 53 university departments, 48 are clinical! And they are all based in clinics, forming one powerful team of both scientists and practitioners," Rector Viacheslav Zhdan told the German colleagues, highlighting the conditions that currently support the implementation of the progressive idea of a university clinic.

"Our region has always leaned towards the German system, and we are one of the few where the two-tier German system of scientific training, namely the defense and attainment of PhD and Doctor of Science degrees, has been preserved. This system, initially modeled after the German system, diverged somewhat during the Soviet Union era," noted Professor Igor Kaidashev, Vice-Rector for Research. "Therefore, it is very natural today to return to the models of German scientific and practical education!"

Dr. Anselm Schneider, Program Director of the Hospital Partnerships Program "Partnerships for Health" at the German Agency for International Cooperation (GIZ) GmbH, emphasized the importance of collective and team work. "We can already see today how a multi-layered partnership is forming between us," he said. "We are all very different, but we are colleagues and successfully cooperate! We are pleased that the German system can inspire you to emulate the best practices that it has developed. If you have come to such a decision, we are ready to actively assist you in resolving important issues!"

At the end of the meeting, a traditional commemorative photo was taken, symbolizing the beginning of a long and fruitful cooperation that will lead to the realization of the long-awaited project of creating a university clinic in the Poltava region.