Міжнародна співпраця: Україна-Шотландія - спільні зусилля в галузі профілактики інфекційних захворювань / Ukraine-Scotland: Joint Efforts in Infection Prevention

15 жовтня 2024

15 жовтня 2024 року відбулася чергова партнерська зустріч з представниками Каледонського Університету Глазго-партнера ПДМУ: Директором навчально-наукового центру співробітництва Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з медсестринства та громадського здоров’я, помічником голови з міжнародних питань Школи охорони здоров’я та наук про життя, старшим викладачем, доктором Гордоном Хілом та викладачем Школи охорони здоров’я та наук про життя, учасницею дослідницької групи «Збереження здоров’я через профілактику інфекційних хвороб» Каледонського Університету Глазго, доктором Люциною Горджилевською.

ПДМУ представляли професор Ігор Кайдашев, проректор закладу вищої освіти з наукової роботи та професорка Тетяна Коваль, завідувачка кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією. Зустріч була присвячена обговоренню питань щодо спільних проєктів у галузі  профілактики інфекційних захворювань. Науковці обох закладів поділилися своїм досвідом та напрацюваннями у сфері епідеміології, вірусології,  мікробіології та антимікробної резистентності.

Ключовими темами обговорення стали можливості навчально-наукової співпраці та колаборації в межах спільних дослідницьких проєктів. Сторони підкреслили важливість колективних зусиль для підвищення ефективності боротьби з інфекційними захворюваннями на глобальному рівні.

Ця зустріч є важливим кроком на шляху до зміцнення міжнародної співпраці у сфері охорони здоров'я та об'єднання зусиль для зменшення ризиків поширення інфекційних хвороб.

Ukraine-Scotland: Joint Efforts in Infection Prevention

On October 15, 2024, another partnership meeting took place with representatives from Glasgow Caledonian University, a partner of PSMU: Dr. Gordon Hill, Director of the WHO Collaborating Centre for Nursing and Public Health, Assistant Head for International Affairs at the School of Health and Life Sciences, Senior Lecturer, and Dr. Lucyna Gozdzielewska, Lecturer at the School of Health and Life Sciences and member of the "Safeguarding Health through Infection Prevention" research group at Glasgow Caledonian University. PsMU was represented by Professor Igor Kaidashev, Vice-Rector for Research and Development, and Professor Tetiana Koval, Head of the Department of Infectious Diseases with Epidemiology.

The meeting focused on discussing joint projects in the field of infection prevention. During the meeting, researchers from both institutions shared their experiences and developments in epidemiology, virology, microbiology, and antimicrobial resistance.

Key topics of discussion included opportunities for academic and research collaboration within joint projects. Both sides emphasized the importance of collective efforts to enhance the effectiveness of combating infectious diseases globally.

This meeting marks an important step toward strengthening international cooperation in healthcare and uniting efforts to reduce the risks of infectious disease spread.