Міжнародні зв’язки: «Вища освіта і багатосторонність» / International Relations: "Higher Education and Multilateralism"

25 жовтня 2023

24 жовтня, у День ООН, завідувачка кафедри українознавства та гуманітарної підготовки ПДМУ Тетяна Лещенко і доцент ЗВО Олена Шевченко на запрошення Омара Ернандеса, керівника Програми академічного впливу ООН і спеціаліста з громадської інформації, в онлайн форматі долучилися до конференції «Вища освіта і багатосторонність. Викладання і дослідження».

Науковці висвітлили діяльність університетів і коледжів у всьому світі щодо глобальних викликів; з’ясували, що означає для закладів вищої освіти поняття «багатосторонність». Значну увагу було приділено питанню про необхідність покращення відносин між Організацією Об’єднаних Націй і академічними колами, зокрема в Україні. Також акцентували на тому, яка роль університетів у розробленні навчальних програм, курсів у координуванні та співпраці з органами ООН.

Наголошувалося, що саме погляди студентів мають значний вплив на майбутнє освіти. Головне – усвідомлення необхідності змін в освіті задля забезпечення подальшого розвитку суспільства.

Учасники заходу обговорили багато питань: правові, економічні, політичні, соціокультурні чинники регулювання діяльності людини; регулювання соціальних глобальних проблем (демографічні, міграційні, ризики політичної нестабільності, проблеми тероризму, військових протистоянь; забезпечення прав людини та демократичних перетворень у світі).

У підсумку було наголошено, що освіта вкрай необхідна для досягнення стабільного, стійкого розвитку людства. Вона є важливим чинником викорінення бідності, забезпечення загального процвітання, широкомасштабного економічного зростання і побудови мирного й толерантного суспільства.

International Relations: "Higher Education and Multilateralism"

On the invitation of Omar Hernandez, Program Manager and Public Information Officer, United Nations Academic Impact, Tetiana Leshchenko, Head of the Department of Ukrainian Studies and Humanities of PSMU and Associate Professor Olena Shevchenko took part in the online conference "Higher Education and Multilateralism: Teaching and Research, held on October 24, when United Nations Day is marked.

The researchers highlighted the activities of universities and colleges worldwide in addressing global challenges. They delved into what the concept of "multilateralism" means for higher education institutions. Significant attention was given to the need for improving relations between the United Nations and academic communities, particularly in Ukraine. They also emphasized the role of universities in developing educational programs, courses and coordinating with UN bodies.

It was emphasized that the viewpoints of students have a significant impact on the future of education. The main focus is on recognizing the necessity of changes in education to ensure the continued development of society.

Participants discussed various issues: legal, economic, political, socio-cultural factors regulating human activity; the regulation of social global issues (demographic, migration, risks of political instability, terrorism, military conflicts; ensuring human rights and democratic transformations worldwide).

In conclusion, it was underscored that education is critically necessary for achieving stable, sustainable human development. It is a crucial factor in eradicating poverty, ensuring general prosperity, fostering widespread economic growth and building a peaceful and tolerant society.