Міжнародний день невролога: обговорені етапи становлення неврологічної служби

02 грудня 2022

1 грудня 2022 року на кафедрі нервових хвороб під керівництвом завідувача кафедри нервових хвороб Михайла Дельви проведений виховний захід з інтернами-неврологами з приводу Міжнародного Дня невролога.

Зокрема, йшлося про розвиток неврології як окремої клінічної дисципліни, який почався з середини XIX сторіччя. Цьому передували значні досягнення та відкриття в області нейроанатомії, нейрогістології та нейрофізіології. Офіційне відокремлення неврології від терапії в самостійну клінічну дисципліну відбулося у 1860 році, коли французький невролог, професор паризького університету Жан Мартен Шарко організував першу у світі клініку і кафедру нервових хвороб.

З лікарями-інтернами неврологами обговорили основні етапи становлення неврологічної служби також в Україні та на Полтавщині