Міжнародний день пам'яток і визначних місць - 18 квітня

18 квітня 2023

Щорічно 18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам’яток та визначних місць. Це свято має на меті підвищити рівень обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь. Для українців, які зараз відстоюють власну незалежність, цей день набуває особливого значення, адже внаслідок дій російської армії на території нашої держави зруйновані числені пам’ятки архітектури. Серед них церкви, театри, пам'ятники, бібліотеки, музеї.

Зважаючи на знакову роль культури як засобу вираження ідентичності та формування ціннісних пріоритетів українців, здобувачі освіти 1 курсу ООП "Парамедик" навчально-наукового медичного інституту ПДМУ презентували результати власних досліджень історії відомих пам’яток та історичних місць України. Представлені роботи дозволили прослідкувати ґенезу української культурної традиції та показати її об’єднавчу силу. Студенти продемонстрували розуміння того, що культура – це фундамент українського духу і стійкості, який необхідно зберігати і примножувати для теперішніх і майбутніх поколінь.