На допомогу хірургам: на кафедрі хірургії № 1 виданий новий навчальний посібник

21 вересня 2023

Він отримав назву «Базові лапароскопічні навички в хірургії». До створення посібника долучилися Директор КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР», професор Максим Дудченко, доцент, завідувач кафедри хірургії №1 ПДМУ Микола Кравців, к. мед. н., асистент кафедри хірургії №1 ПДМУ Дмитро Іващенко, к. мед. н., асистент кафедри хірургії № 1 ПДМУ Роман Прихідько, а також асистенти кафедри хірургії № 1 ПДМУ Микола Шевчук, Сергій Заєць, Єфим Зезекало.

«Видання, що побачило світ – колективний проєкт нашої кафедри. Тут зібрані наші найкращі напрацювання. Загалом над підручником ми трудилися понад три роки, хоча досвід, викладений на його сторінках, охоплює період набагато більший – близько десятиріччя. Сподіваємося, він стане у нагоді колегам», - говорить Максим Дудченко.

«Навчальний посібник містить основні положення з нормальної анатомії черевної порожнини та заочеревнинного простору, описано новітні методики хірургічного лікування патологій черевної порожнини і передньої черевної стінки та симуляційні програми відпрацювання навичок для покращення засвоєння теоретичного матеріалу», - прокоментував подію Микола Кравців.

Посібник випустило Львівське видавництво « Магнолія». У ньому багато фотоілюстрацій, виконаних під час операцій, що їх виконували працівники кафедри.