Науковий відділ підбив підсумки навчального року, що минув: здобутки науковців ПДМУ

30 червня 2023

Ось і закінчився ще один навчальний рік, рік випробувань, втрат, але і величезної віри у Перемогу нашої України. Дякуючи нашим Славним Воїнам ЗСУ життя продовжувалось, незважаючи на всі труднощі. Є чим відзвітуватись і нашим молодим вченим. Останній тиждень став завершенням наукового марафону щодо захисту дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії.

Так, 28 та 30 червня 2023 року у Полтавському державному медичному університеті відбулися публічні захисти дисертаційних робіт на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) молодих науковців кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Полтавського державного медичного університету. Керівник аспірантів – доктор медичних наук, професор, проректор закладу вищої освіти з навчальної роботи, професор кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Полтавського державного медичного університету Давид Аветіков. Головувала на засіданнях разових спеціалізованих вчених рад доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри пропедевтики терапевтичної стоматології Ірина Ткаченко.

Наукові результати дисертаційної роботи на тему «Застосування кріоконсервованої плаценти на етапах профілактики утворення патологічних рубців шкіри в ділянках обличчя та шиї» захищав аспірант очної (денної) форми навчання Олександр Торопов. Опонентами виступили кращі фахівці у галузі стоматології: доктор медичних наук, професор, декан стоматологічного факультету Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України Роман Огоновський та доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургічної стоматології Тернопільського національного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського МОЗ України Ярослав Нагірний. Рецензували дану наукову роботу науковці нашого університету: доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри дитячої хірургічної стоматології Павло Ткаченко та кандидат медичних наук, доцент, доцент закладу вищої освіти кафедри пропедевтики хірургічної стоматології Катерина Резвіна.

Дисертаційну роботу на тему «Застосування кріоконсервованої плаценти в комплексному лікуванні флегмон щелепно-лицевої локалізації» захищав аспірант очної (вечірньої) форми навчання Віталій Личман. Для опоненції були запрошені висококваліфіковані спеціалісти: доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця МОЗ України Владислав Маланчук та доктор медичних наук, доцент, професор кафедри післядипломної освіти навчально-наукового інституту післядипломної освіти Запорізького державного медичного університету МОЗ України Сурен Варжапетян. Рецензували роботу фахівці нашого Полтавського державного медичного університету: доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри дитячої хірургічної стоматології Павло Ткаченко та  кандидат медичних наук, доцент, доцент закладу вищої освіти кафедри мікробіології, вірусології та імунології Марія Фаустова.

Здобувачі представили глибокі наукові результати та проявили себе як кваліфіковані спеціалісти та компетентні науковці.

Слова глибокої поваги та особливої вдячності молоді науковці висловили ректору Полтавського державного медичного університету професору Вячеславу Ждану за підтримку, надані можливості підготовки та захисту дисертацій в стінах рідного закладу. Висловили щиру вдячність проректору з наукової роботи, доктору медичних наук, професору Ігорю Кайдашеву за всебічну підтримку, змістовну підготовку та розуміння під час навчання в аспірантурі; своєму науковому керівнику доктору медичних наук, професору, проректору з навчальної роботи Давиду Аветікову; секретарю разових спеціалізованих вчених рад, доценту Валентині Соколенко; співробітникам наукового відділу Галині Мороховець, Юлії Бабенко, Олені Прихідько, Івану Березі за підтримку, підготовку, організацію навчання і проведення захисту дисертацій; всім членам разових спеціалізованих вчених рад за детальний аналіз наукових робіт та за участь у роботі засідань.

Вітаємо Олександра Торопова, Віталія Личмана та їх керівника з успішним захистом дисертацій!

Низький уклін ЗСУ за можливість жити, працювати і творити!!!

Всім зичимо натхнення, творчих ідей та наснаги у розвитку Української науки у подальшому. До зустрічі у новому навчальному році!