Навчання на курсі з тактичного застосування ультразвуку ТUSC UA: міжнародний досвід

10 серпня 2023

Аситент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Адамчук Наталія та доцент кафедри педіатрії №1 із неонатологією Чернявська Юлія з 2 по 3 серпня пройшли навчання на курсі з тактичного застосування ультразвуку – ТUSC UA. Програма курсу заснована на досвіді розробників міжнародної громадської організації Mehad (ex-UOSSM France)», який був отриманий завдяки роботі лікарів у зонах військових конфліктів, зокрема, Сирії, Туреччині, Іраку, Лівані і розроблена прицільно для надання допомоги постраждалим під час війни в Україні. Навчання відбувалося на базі Міжнародного Європейського Університету (м. Київ). За двохденний термін лікарі під керівництвом досвідчених інструкторів навчилися техніці швидкої ультразвукової діагностики з використанням протоколу E-FAST, який має високу діагностичну цінність щодо виявлення пошкоджень внутрішніх органів у пацієнтів з травмою, а також техніці діагностики переломів, сторонніх тіл, методиці забезпечення судинного доступу під УЗ-контролем. Учасники курсу щиро вдячні за здобуті знання громадській організації Mehad та Міжнародному Європейському Університету.