Нова Угода про міжнародну співпрацю

02 травня 2023
Нова Угода про міжнародну співпрацю

Ректором ПДМУ, професором Вячеславом Жданом 23 квітня 2023 року була підписана Угода про співпрацю між Інститутом глобальної охорони здоров’я Рутгерса Сполучені Штати Америки та Полтавським державним медичним університетом.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Полтавський державний університет за ініціативи ректора ЗВО ПДМУ, професора Вячеслава Ждана та проректора з наукової роботи, професора Ігоря Кайдашева взяв курс на наукове висвітлення втрат людських ресурсів у цій війні. Під егідою Інституту глобальної охорони здоров’я Рутгерса США завідувачем кафедри глобальної охорони здоров’я та епідеміології, доцентом Убідулом Хак було проведене та опубліковане перше дослідження у Британському медичному журналі «Людські втрати і гуманітарна криза російсько-Української війни: перші 162 дні». Зібралася спільнота науковців України із багатьох університетів: Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Харківського національного медичного університету, Київського медичного університету, Одеського національного медичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Сумського державного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Національного наукового центру радіаційної медицини Національної академії медичних наук України, Національного університету «Львівська політехніка», які також працювали над цією проблемою.

Від Полтавського державного медичного університету у цій програмі взяли участь завідувачка кафедри громадського здоров’я з лікарсько-трудовою експертизою Ірина Голованова та професорка кафедри психіатрії, наркології та медичної психології – Ліля Животовська.

Сьогодні продовжується робота над темами: «Задоволеність лікарів системою реабілітації учасників АТО» та «Поведінкові фактори та рівні тривожності школярів в умовах військового конфлікту в Україні».